Vervolg Dorpsraad k. Verkiezingen dorpsraad herfst 1979 Deze zullen gehouden worden volgens het neiuwe rompreglement van de gemeente Venray, d.w.z» de leden van de dorpsraad worden gekozen voor een periode van jaar. Iedereen kan zich persoonlijk kandidaat stellen, daarnaast stelt iedere vereniging tenminste 3 kandidaten, waarvan 1 kandidaat gekozeh wordtDe kandidaten moeten de leeftijd van 1e jaar bereikt hebben. De gekozen kandidaten stellen het dagelijks bestuur samen. De huidige dorpsraad telt 17 leden. Het dagelijks bestuur acht het nodig, dat de totale dorpsraad vaker betrokken wordt bij de vergaderingen De dorpsraad heeft goede contacten net de gemeente. Stichtingen hebben dezelfde rechten als verenigingen. 5» V/oningbouw De voorlichtingsavond heeft plaatsgevonden op 12 febr. jl. Gunstig voor de sociale v/oningbouw is het feit, dat de kerk grond heeft verkocht aan de gemeente. Grondverkoop van enkele particulieren moet hierop nog volgen. Nu kan de woningbouwvereniging ook Castenray meenemen als gestart wordt op de kerkdorpen met sociale woningbouw, als alles meezit nog dit jaar. Er zullen 5 bejaardenwoningen gebouwd worden, 6. Rondvraag - De ondervoorzitster van de L.V.3. vraagt om onderling overleg voor de organisatie van een kerstavond. - Bewoners van de Tunnelweg vragen om een straatlantaarn. Wordt doorge geven aan de Plem. - Kan er een bord voor gelijkwaardige kruising geplaatst worden voor de kruising Roffert - Tunnelweg? Wordt voorgelegd aan de verkeersdienst. - Wanneer de voormalige slachterij weer in gebruik genomen wordtkrijgt de Roffert dan riolering? Als dit bedrijf afvalwater gaat lozen, zal de Zuiveringsschap dezelfde eisen stellen a.ls voorheen aan slachterij Houwen. - Onder de tunnel ligt nogal eens glas, kan dit vaker geveegd worden? Wordt doorgegeven bij de gemeente. - Als er problemen zijn, die met de aanlög van de riolering te maken hebben, kan men naar de directiekeet van Vissers Wegenbouw gaan, waar dan een oplossing gezocht zal worden. - Langs do Horsterweg werden bomen 'gekapt. Dit was nodig om plaats te maken voor de bushaltes. - Wanneer de riolering klaar isr,i zal de plantsoenendienst zorgen voor de groenbeplanting. Voorstel: mensen die dit wensen zouden een boom kunnen planten in hun voortuin. - De voorzitter dankt allen voor de goede opkomst en sluit de vergadering.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 2