Vervolg Dorpsraad In andere gevallen kan eventueel tot plaatsing van deze borden werden overgegaan» Omdat voor hut plaatsen van deze borden buiten de bebouwde kom of aan een provinciale weg ontheffing van het college van gedputeerde staten vereist is, hebben wij d.d. 13 januari 1979 oen brief aan dit college verzonden mot hot verzoek in Castenray tekstborden te mogen plaatsen» In genoemd schrijven is tevens de aandacht gevraagd om in verband met de verkeersveiligheid de maximum snelheid op de Horsterweg in Casten ray omlaag te brengen tot 50 kir./h. Indien hiertoe wordt overgegaan, zal plaatsing van de tekstborden ovorbodi- zijn» V/ij nemen aan u hiermee naar genoegen te hebben gcinfermeerd INDO a ...TILGRQLP ONDER/ZUS VOOd VOLWASSENEN TE VEWRuï Zoals reeds uit eerdere persberichten is gebleken start aanstaande augustus in Venray een avond-Havo Deze vorm van onderwijs wordt opgezet als dependance van het avond college te Venlo, dat al jarenlang onderwijs aan volwassenen verzorgt» Het initiatief voer een Venrayse avond-fh.VO is uitgegaan van oen werk groep uit de regio Noord-Limburg waarin vertegenwoordigers uit Onderwijs en bedrijfsleven zijn opgenomen- In augustus wordt gestart met een eerste leerjaar van de driejarige opleiding. De leerlingen kunnen kiezen uir een aantal vakken, met name Nederlands, Engels, Frans, Duits, geschiedenig, aardrijkskunde, wiskunde biologie en handelskennis. Wélke vakken per augustus inderdaad regeven zullen worden, hangt af van liet aantal belangstellenden. In tegen stelling tot het dagonderwijs waar de leerlingen zes vakken moeten volgen, kunnen avondscholieren ook met minder volstaan. Wanneer men een volledig pakket teveel vindt in verband met de beschikbare tijd, kan men één, of een paar vakken vólgen. Voor elk voldoende vak op het examen krijgt men een zgn. "deelcertificaat", d.w.z. een diploma voor een bepaald vak. Zes van die cleelccrtigicaton kunnen ingeruild worden tegen een volledig," Ib.VÖ-diploma. De waarde van de diploma's is gelijk aan die van de dagschool. De lessen zijn op drie avonden gepland: maandag, dinsdag en donderdag van 1; .00 - 22.00 uur. Voer elk vak moet men twee lesuren per week tellen; dit betekent dat men bij een v lledig pakket drie avonden de lessen zal moeten., volgen» De lessen worden gegeven in het gebouw van de Venrayse dagMnVO. - Voor deze vorm van onderwijs eldt een -.inimumleeftijd van 16 jaar» Door het volgen van de lessen kunnen 16- en 17 jarigen aan de partiële leerplicht void en» Om een vlotte start van de Venrayse avcndiL.VO mogelijk te maken, is het van belang dat al in ee- vroeg stdium een inzicht wordt ver kregen in het aantal belangstellenien vóór dit .vondonderwijs Daarom wordt iedereen die in de richting van volwassenen-onderwijs denkt, verzocht schriftelijk of nondelin, contact op te nemen met de voorzitter van de Venrayse initiatiefgroep: Dhr H-. van He-amen Pettenmakersstraat 18Venray. Tol. 3o13„ Aan belangstellenden zal dan verdere informatie worden verstrekt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 6