ER3LAG VOORLICHTINGSAVOND RIOLERING dec. 1973 - Namens de gemeente en de aannemer Fn, Vissers Wegenbouw waren aanwezig Wethouder Loonen en de heren Mandors, de BruynSnijders, v.d. Heijden en Hof - De voorzitter van de Dorpsraad opent de vergadering en haalt nog een aan, dat het al zeker 5 jaar geleden is, dat Castenray bij de gemeente om riolering vroeg. - Volgens weth. Loonen is dit onder moer to wijten aan bezwaren van het Zuiveringsschap en meer nog de Provincie, die de heie zaak stagneerde vanwege het aan te leggen rijwielpad van Venray naar Horst. Dit gebeurt nu gelijktijdig rnet de riolering. De onkosten voor de bewoners blijven hetzelfde nl. 700,- en 3o5»- aansluitingskosten. Hen zou nu al kunnen beginnen met de aanleg, maar opdat tijdens de komende feestdagen niet alles open ligt, start men pas daarna. Het enige wat nog in de weg kor. staan is de vorst. Tussen nu en Kejstmis zal men wel al aktiviteiten zien, nl. het aanvoeren van buizen, diraktiekoet enz. - De heer tlanders laat op de kaart nog eens zien hoe ver de riolering komt De mogelijkheid bestaat, om langs de Jiorsterweg trottoir aan tc leggen als 75# van de bewoners dit wenst. Dit brengt wel kosten met zich mee en wel 75»- per strekkende meter, maar per pand hoeft men niet meer dan voor 30 meter te betalen. Dit zou men ineens kunnen betalen, of e^n baat belasting uitgestreken over 30 jaar. - De heer de Bruyn lichtte de werkvolgorde toe: fase 1: Campagnestraat, KatthiasstraatCastelostraatCastenrayseweg duur 5 weken, fase 2: Lollebeekweg fase- 3: Horsterweg Totale duur 2k weken, tenzij er vorst intreedt. De bestrating wordt m.teen hersteld. De provinciale weg wordt alleen bij de kerk opengebroken. Details over materiaal en huisaansluiting worder d.ra.v. een brief huis aan huis verstrekt.. Als er tijdens de uitvoering problemen zijn, kan men zich wenden tot de heer v.d. Heijden in de directiekeet bij van Rhee. - Pauze. De heer Hof van de- fa. Vissers geeft twee rondjes weg voor- alle aanwezigen op de goede samenwerking. - Na de pauze is er gelegenheid tot h^t stellen van vragen. - Wanneer kunnen de bewoners aansluiten? Meteen als de hoofdleiding er ligt en de kosten betaald zijn. - Gaan de sloten dicht langs de Lollebeekweg Tot aan de LLTBverder is landelijk gebied. Er komt een goot en de groenstroken blijven. - Komt er aanplant in de Castelostraat Overleggen met dhr. Goossens van de plantsoenendienst. - Wie betaalt de aansluitng bij de woningen van de vroningbouwvereniging Overleggen met woningbouwver - Verlaagde inritten worden die extra belst Nu niet, later wordt dit waarschijnlijk opgenomen in de onroerendgoc-d belasting. - Nieuw bestemmingsplan is meegenomen in het ontvrorp. Als de weg klaar is, ligt de riolering er ook. - Roffert en Tunnelweg kunnen aangesloten worden, wanneer de voormalige slachterij weer in gebruik genomen wordt en hot Zuiveringschap stelt dezelfde eisen als voorheen. - Er is een gesprek toegezegd met dhr. Schols en de woningzoekenden. Wanneer??? Hierop kan dhr. Loonen geen antwoord geven, maar zal het meteen doorgeven aan dhr. Schols. - Dorpsplein. Over de grootte hiervan werd nog lang gepraat, waarschijnlijk omdat dhr. Manders de afmetingen niet precies wist. - Do bushaltes komen tegenover elkaar bij P. Dinghs.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 4