OURDES-COMITE 3 Beste mensen van Castenray Ret bestuur van het Lourdes-Cornité afd. Venray is u allen zeer erkentelijk voor uw spontane medewerking bij de verkoop van steunkaarten voor het Lourdes-liefdewerk. Er is in uw dorp 380,- bijeengebracht, mede dankzij de voortreffelijke inzet van onze kolportrices. WIE GAAT ER NAAR LOURDES Dat is de vraag die, terecht, door velen wordt gesteld. En het is ons bekend dat deze vraag ook leeft in de Castenrayse gemeenschap. In korte bewoor dingen willen we trachten hierop een afdoende antwoord te geven. De kosten van één zieke, gehandicapte, bedragen 600,-. Dit zijn de volledige reis- en verblijfkosten. De gemeenschap Castenray is echter niet groot genoeg om ieder jaar zelf een zieke bijeen te brengen, zoals uit bovenstaand be drag wel blijkt. Procentneel ligt Castenray echter wel hoog. En mede gezien het feit, dat er ook dit jaar enkele mensen in aanmerking korae-n vóór een gratis Lourdes-reiszal er evenals verleden jaar weer een zieke een gratis Lourdes-reis worden aangeboden. HOE KOMT MEN AAN DE ZIEKEN Het toewijzen van de zieken die in aanmerking komen voor een gratis Loudes-reis is dan ook primair een zaak van huisartsen en geestelijkheid. Het Lourdes-comité afd. Venray heeft te handelen naar het bedrag dat totaal in de gemeente is opgehaald en dit wordt gelijkelijk over kerk dorpen en parochies in Venray centrum ver do ld. Ons streven voor de bedevaart van 22 - 30 mei 1979 is totaal voor 20 zieken. Naast de op brengst van de steunkaarten, worden er dan ook door het Lourdes-comito nog diverse akties gevoerd, zoals o.m. een bloemenverkoop, dia-avonden enz. om aan het beoogde bedrag te komen. /ij hopen hiermee enig inzicht to hebben kunnen geven in het werk van het Lourdes-comitédat zich met zijn 35 medewerkers inzet voor de zieken uit de gehele gemeente. Mochten er nog vragen zijn, dan zijn wij natuurlijk altijd bereid deze - voor zover dat in ons vermogen ligt - te beantwoorden. We hopen dat het Loudes-werk ook in Cast .•nray nog lang in de belangstelling neg staan. L.L.I.3. afd. Venray Onder dankzegging voor uw medewerking gedurende de Poppenaktie, laten wij U hierbij de namen van de uitgelote poppen toekomen, alsmede de adressen van de winnaars, welke deze poppen op pakjesavond kregen bezorgd. H. Beerkens secr. Lourdes-comité afd. Venray. 1 Sjan 2. Truus 3. Nora A. Ida 5. Catrien 6Oda 7. Linda 8. Anja 9. Andrea 10. Silvia Extra pop Oda G. Bongors, Beek 7, Herselo W. Richels, Daland A, Kerselo F. Linders, Endepoel 2, Herselo Verstegen, Daland 1, Kerselo Fam. Marcellis, Grootdorp o, Kerselo M» Linders, Kolkweg 2b, Venray H. Gellings, Coppelonberg 19» Kerselo Carmen Litjens, Mgr. Hanssenstraat 3, Oostrum Hanny Janssen, Albionstraat 53, Leunen Linders, Buntweg A, Ysselsteyn. J. v. Rijswijck, Endepoel A, Kerselo.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 3