ANFARE DORPSKLANK Onze fanfare kan terugzien op een zeer geslaagde concertavond» In een overvol gemeenschapshuis, clat voor deze gelegenheid fleurig was aangekleed, konden zeer velen genieten van het eerste concert dat door de Castenrayse muzikanten gegeven werd» Bijzonder aangenaam verrast waren we, dat burge meester Defesche op onze uitnodiging was ingegaan, waarmee hij tevens be wees dat Castenray binnen het Gemeentelijk bestel nog wel degelijk meetelt. De bedoeling van dit eerste concert was vooral een presentatie van ons korps aan de Castenrayse mensen. We wilden reeds nu laten horen en zien, wat er met uw bijdrage bereikt is en gezien uw uitbundig applaus was u meer dan tevreden. Ook dachten we, dat duidelijk bewezen is, dat het een goede zaak was om elk lid meteen te voorzien van een muziekinstrument. Alle instrumenten zijn nl. nog steeds bezet. En dat er intensief geoefend is, hebt u afgelopen zaterdag kunnen horen. Langzaam maar zeker begint onze Fanfare haar plaats binnen de gemeenschap in te nemen en wordt het mogelijk de verplichtingen ten opzichte van de bevolking na te komen. Niet alleen werd zaterdag het eerste concert gegeven, maar ook zondagmiddag stond de Fanfare al weer aangetreden om St. Nicolaas muzikaal te begroeten. En ook a.s. zondag zal weer een serenade gebracht worden tijdens de receptie, aangeboden aan koster Kuypers. Op vrijdag 22 dec. a.s. zal vervolgens een deel van het programma tijdens de Kerstavond voor de bejaarden door de fanfare verzorgd worden. Het bestuur van de Fanfare "Dorpsklank" dankt allen, die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt aan het doen welslagen van de eerste concert avond van onze vereniging. Muzikanten Zondag 3 dec. om 11.15 uur aanwezig zijn in het gemeenschapshuis. Kleding: witte blouse en zwarte broek of rok. I.v.m. de dropping van de Tijdverdrijvers is er vanavond geen repetitie. I.V.M.-cursus De sluitingstermijn voor inzending van de inschrijfformulieren voor de I«V.M-cursus is na morgen verstreken. Momenteel zijn we aan het onder zoeken of er voor Oirlo en Castenray geen cursus in Oirlo gegeven kan worden. Dit hangt echter vooral af van de bereidheid van de betreffende muziekdocent en het aantal aanmeldingen als 1e jaars van Oirlo en Casten ray samen. Dat Oirlo de eventuele cursusplaats zal werden hangt samen met het feit dat daar 15 aanmeldingen binnen zijn en in Castenray slechts 3. We dachten echter dat het gemakkelijker was naar Oirlo te gaan dan naar Venray. Uiteraard hebt u de vrijheid uw kind toch naar Venray te laten gaan zo u dat wenst.Wanneer er ng kinderen zijn die zich wel aan willen melden als de cursus in Oirlo gegeven wordtdan raden we deze aan nog vandaag het formulier in te vullen met de aantekening: "Alleen indien de cursus in Oirlo gegeven wordt". De formulieren kunnen ingeleverd worden (vandaag!S) bij J. Strijbos, Castelostraat 32. We zorgen dan wel dat de formulieren tijdig bij de mu ziekschool zijn. Dit alles geldt niet voor de 2e jaars cursisten. Deze zullen de lessen hoogstwaarschijnlijk in Venray blijven volgen. We hopen dat deze (13) kinderen hun inschrijfformulieren reeds bij de Muziekschool ingeleverd he'oben. Voor de I.V.l-l.-cursus slaagde met lof ons musicerend lid Yvonne Reijnders Verder slaagden ook nog Marion Strijbos, eveneens met lof en Lizette Luykx. Allen van harte gefeliciteerd met deze mooie prestatie.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 3