BIBLIOTHEEK 1e KLAS Intussen hebben de kinderen boekje 2 uitgelezen thuis. Papa en mama ge nieten van de leeskunst van hun kind. Voor de leerkracht is het fijn te constateren: "Ze hebben het door". De kinderen zelf vinden het geweldig dat ze nu óók kunnen lezen. Veel leerlingen willen nu graag een boekje hebben om thuis in te lezen. Daarom wil de school graag aan deze wens voldoen. Allereerst krijgen de kinderen nog het boekje 'een dag bij kees en miep" mee naar huis. Graag zag ik dat ieder kind dit boekje nog minstens 1x doorleest (hmtlop) Dit boekje gaat vooraf aan boekje 3. Het~is~êën~tüssen- boekje. Hierin staat veel herhaling en wat nieuwe stof. Het is een'erg fijn boekje voor de kinderen. Als ze dit voornoemde boekje mee terug brengen, kunnen zo aan de bibliotheek beginnen. Door het lezen thuis kan het kind een grotere leesvaardigheid krijgen. Het is ook zeer belangrijk en nuttig voor de taalontwikkeling. Het leert meer woorden (gebruiken), begippen, zinsbouw. Er zijn boekjes in alle moeilijkheidsgraden. Over het algemeen geef ik de kinderen een boekje dat ze goed kunnen lezen. Het moet niet te moeilijk zijn, anders is de zin om te lezen zo over. Het beste is, om het boekje 2x te lezen. Elke dag van de week kan het boekje geruild worden. Voor het hele verder schooljaar zijn de kosten een éénmalige bijdrage van 2,-. Wijs uw kindoren ook op de zorg on het onderhoud van het boekje, alle kinderen lezen graag in een keurig uitziencl~böCkjë (b.v. extra-kaft erom thuis, vaste opbergplaats). De bedoeling van hot lezen thuis is: 1elke dag 5 tot 10 minuten onder toezicht lezen 2. zoveel mogelijk hardop 3. elk boekje 2x lezen zo nodig helpen door spellen (of voorzeggen). Hopelijk kunt u iets net deze informatie doen en ik beveel de bibliotheek ten zeerste aan. 1e klas leerkracht. L.R.V. DE EENDR..C 'T Dcor de rijvereniging Gemert werd afgelopen zondag in manege Het Zwarte Water" een veterancnconcnurs gehouden. Van Castenray werd hier met een viertal uitgekomen, wat de vierde prijs behaalde met de afdelingsdressuur Bij de individuele dressuur was het P. Jenniskons die de derde prijs kreeg. Proficiat met dit succes. Geluksrit Het is de bedoeling om zondag 19 november - ale het tenminste goed weer is - de jaarlijkse geltiksrit te houden. Aan deze rit om de wisselbeker, welke destijds door K. Tcawen is geschonken, kan iedereen deelnemen. Wij verwachten alle ponyruiters en grete ruiters en veteranen dan om 13.00 uur bij W. Geerets, vanwaar uit de geluksrit zal beginnen. Wij zijn benieuwd wie deze keer do beker in ontvangst mag nemen of dat Peter Strijbos hem met zoveel succes zal verdedigen dat hij hem nog weer voor een jaar in zijn bezit mag houden. K.J.B. Rakkers, club op maandag 20 nov. van half 8 tot half 10. Poetsbeurt: Astrid en Keggie. Bedenken jullie allemaal een leuk stukje voor de sinterklaasavond, dan gaan we deze avond oefenen. En allemaal een verlanglijsije maken van f 3.50 maken. Degenen die neg geen foto's gehaald hebben, kunnen dit alsnog doen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 2