V 7 V Voor al Uw D a K - ZINK- en LOOD W E R K .2» A A M H E D. E R Dakdc-kkersbedri jf J. 't Jong Van Goghstraat 22, Horst Telofoon 0^ 7 0 9 - '4107 H EDEDELING EN BAS IS SC I-TOOL Ouders van de 1e klas leerlingen Vanddag brengen de kinderen een ver-zameling van werk mee, die betrekking heeft op de leerstofkernen uit leesboekje 2, nl. Sneeuwwitje, de herfst, de keuken en Klein duimpje. Over deze onderwerpen hebben de kinderen al geregeld blaadjes en werkjes mee naar huis gebracht. De leerstofkern "de keukc-n" is bijzonder goed geslaagd, mede ook door uw medewerking. De kinderen waren erg enthousiast. De meeste leerlingen zijn nu in staat om zelf nieuwe woorden te lezen en te schrijven, omdat ze nu alle letters kunnen benoemen (spellen). Uitgezonderd nog ch en au. Op blz. 90 van de blok staarde woorden waarin alle letters zitten die nu moeten kennen. Deze woorden kunnen dienst doen als zg. "kapstokwoorden". Het kind (en u) kan bij die woorden altijd terecht ora bepaalde letters terug te vinden. Eén fase van het leren lezen wordt nu afgesloten, nl. het aanleren van globanlwoor de n (woorden in zijn geheel aangeboden, b.v. Kees). De werkblok is nu op. Door het leron van die globaalwoorden kunnen we nu'ook spellen en de geleerde letters gebruiken voor het lezen van nieuwe woorden b.v. f-i-k fik; k-ij-k - kijk. De volgende week gaan we nor herhalingsoLfeningen doen en nieuwe woorden (d.m.v.spellen) proberen te lezen. Hierbij gebruiken we ook een lees boekje, het heet; "een dag bij kees en rniep". Leesboekje 2 mogen de kinderen weer enkele dagen thuis houden cm in te lezen en eventueel nóg wat te oefenen. Als Sint met zijn pieten in het land is, beginnen we in leesboekje 3 leerstofkernen "Sinterklaas en Kerstmis"). We gaan hierin echt lezen, dus geen globaalwoorden meer leron. Binnenkort beginnen we dan ook met de bibliotheek. Hierover een andere keer meer. '1e klas leerkracht TE KOOF W 0 E T E L E N a Set A. Druggen Lollebeekweg 26 STUDIECLUB VARKENSHOUDERS Donderdag 16 november a.s. is er weer een bijeenkomst voor onze leden Op deze avond zal de heer Breukers uit Lottura een spreekbeurt houden over de I.R.-regeling (vervoersbewijzen). Aanvang 20.00 uur in café Het bestuur X

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 2