Vervolg S.V. Gastenray En wanneer we met ons allen dit voer ogen houden, dan zullen-ook de resultaten, die de sfeer nog eens extra veraangenamen, beslist niet uitblijven en zal de goede naam die onze vereniging zich in de loop van de jaren verworven heeft weer onaangetast blijven. Plet bestuur wenst leden en supporters in alle opzichten een succes vol tn prettig seizoen toe! Programma en uitslagen zie Willen de leiders of aanvoerders van de thuisspolende elftalion er zorg voor dragen dat do g.-bruiksstaat na elke Wedstrijd wordt ingevuld. De gebruiksstaat vindt u tegen de tussendeur van berging en keuken. Vrijdag 11 aug. Algeuerc ledenvergadering in caffi H. van Rhee. Aanvang 20.30 uur. Voor een juiste coördinatie van de thuiswedstrijden dienen vriend schappelijke v/edstrijden en wijzigingen in het programma steeds aan gevraagd te worden bij J. Strijbos, Castelostraat 32, tel. 677. Ook oefen- en trainingsprogramma's van zowel senioren, junioren als korf bal dienen bij hem te worden ingeleverd. De scheidsrechter Scheidsrechter, arbiter, referee. Drie namen voor een en dezelfde functi hot geven vam leiding aan een wedstrijd, o.a. bij voetbal. Daar is het de man in het zwart die anderhalf uur lang- het spel in goede banen pro beert te houden, iiet een snerpend fluitsignaal laat hij het spel aan vangen. Op dc-zelfde wijze legt hij 'net spel dood om overtredingen tegen de regels te bestraffen of spelers met minder goede bedoelingen tot de orde te roepon. Zelden krijgt hij complimenten, meestal slechts hoon gelach en snerende opmerkingen en in het ergste geval zelfs enkele rake klappen om hem op zijn fouten te wijzen. Wat bezielt zo'n man om een wedstrijd tussen voor hem meestal vreemde elftallen te leiden, om een hele zondagmiddag van. huis weg te zijn om allerlei negatiefs over zich heen te laten gaan? Is het 'lc passie voor Met voetbalspel, is het een bepaalde geldingsdrang, of zijn het misschien tcch de enkele positieve reacties va spelers en publiek die- hem steeds weer de gang naar de sportvelden doen maker.? Feit is in ieder gnvnl, dat zander hem de meeste wedstrijden zouden ontaarden in ordinaire scneld-, gooi- en smijtpartijen. Evenals de spelers is de scheidsrechter onontbeerlijk c-n dat is iets wat velen helaas wel eens vergeten. Natuurlijk gaat het leiden van een wedstrijd do een beter af dan -de ander, maai- geen enkele scheidsrechter maakt meer c-n <fr<"vere fouten dan de doorsnee voetballer. Bij het missen van een levensgrote kans worden oer. speler al gauw troostende en stimulerende worden toegesproken. Bij een ten onrechte gegeven strafschop zou men een scheidsrechter echter het liefst zien hangen. Haar waar ligt het verschil? Voor .1 in onze afdeling moeten we niet in elke scheidsrechter eon fr-ns Pcrks of Charles Oorver willen zien. Elk van hen zal beslist met de beste bedoelingen aan een wedstrijd beginnen en de integriteit van onze scheidsrechters staat buiten kijf. Doch ook zij kunnen niet meer doen dan hun best. Laten we bij het begin van het nieuwe seizoen ook hier eens aan denken c-n bij de scheids rechterlijke dwalingen onze zelfbeheersing lliet verliezen. Net als onze medespelers hebben ook onze tegenstanders, grensrechters en scheids rechters recht op een zo positief mogelijke benadering, liet zijn echt niet altijd wij, dio het bij het rechte eind hebben en hopelijk willen we ons hierop nog eens extra bezinnen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 7