Vervolg brief Gemeente aan Dorpsraad 1. terugkeren nmr de geboorteplaats na gedurende een beperkte tijd(b.v. maximaal 5 jaren) elders gewoond te hebhsnj 2. in de betreffende plaats een functie verkrijgen in het maatschappelijke en/af economische gebeuren, voor zover het wonen tor plaatse als gevolg van die functie nooü-zakelijk is (ter beoordeling van burgemeester en wet houders) L.L.T.B. C-".STENR.'lY Op dinsdag, Zk oktober a.s. zal in bot Landbouwhuis te Roermond du Middenkadercursus vèor het seizoen 1978/79 van start gaan. Het dool van de Middenkadercursus is de verbetering van de bestuurlijke vorming van personen tussen de 25 en k5 jaar, die bestuurslid zijn van standsorga nisaties, coöperaties en andere agrarische instellingen of daartoe kunnen voorbestemd zijn. Dit zowel in het belang van het betreffende bestuurslid als in het belang van de organisatie en de hierbij aange sloten boeren en tuinders. Inhoud Kiddenkadercursus Om de cursus aan zijn doel te laten beantwoorden zal o.a. aan de vol gende onderwerpen aandacht worden besteed: - vergader- en diskussietechnielc - het landbouworganisatie- en coöperatiewezen - overheidbeleid - landbouwbeleid - ruimtelijke ordening en milieuhygiëne - financiering - balans-lezen - sociale wetgeving etc. Duur van de cursus en__kosten De cursus zal 16 weken lang 1 dag in de week in beslag nemen van 10.00 tot 15-30 uur. De cursus start op 2't oktober a.s. kan de cursus zijn geen directe kosten verbonden. Opgave kan geschieden tot 1 sopt. a.s. bij de secretaris. S.V. C-iSTEKRAY Het voetbalseizoen 1978/79 is van start gegaan. Velen zullen de komende 10 maanden weer in de ban geraken van hot leren monster, dat door zijn grillige capriolen zeker weer zal zorgen voer spanning, ontspanning en sensatie afgewisseld mot vreugdevolle, maar ook terleurstcllendeja zelfs dramatische momenten. De bal is rond. Het onberekenbare van zijn baan brengt juist de aantrekkelijkheid van het spel teweeg en daarom ook is sportiviteit zo'n grote deugd van deze edele sport. Want hoe een wedstrijd ook verloopt of er nu gewonnen wordt of verloren, de sportiviteit moet in alle opzichten altijd zegevierend En dat is ook de gedachte die wij aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen aan onze leden en supporters willen meegeven. Houdt de betrekkelijkheid van elke overwinning of nederlaag onder ogen, want het leven heeft beslist meer inhoud dan voetbal alleen. Dit wil uiteraard niet zeggen dat van onze leden geen prestaties gevraagd worden. Natuurlijk v/ordt weer gerekend op een tomeloze inzet, een voorbeeldige mehtaliteit en een kamerandschnppelijke houding. Dit alles echter wel in het kader van de bedoeling van het amateurvoetbal, nl. het bieden van een spor tieve recreatie, zowel actic-f als passief.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 6