L.V.B. Uitstapjes ouders rnot kinderen a.s. Dinsdag 8 aug. gaan ujg oen tuioode poging magen on me hopen, dat het meer nu moemcrkt. Ulo gaan naar rocroatie-oord "Do Luistert" in Rogyel. Uartrek om 13,00 uur aan de kerk. Rond 19,00 uur zijn ma moor thuis. Onkosten: ouders 10,kinderen 5,--. Opgaven tot zondagavond. Gaarne do onkost n voldoen bij da opgave. We monsen allon oen fijne middag. 15 aug. fietstocht: vertrok 's avonds om half zevon aan do kerk. Voor al urn DAK-ZINK- en LOOOmerkzaamhoriun naar DAKDEKKERSOEDRIOF o. 't gong van Goghstraat 22 Horst Tol. 04709 - 4107 DORPSRAAD Van de Gemeente Venray merd hot navolgende bericht ontvangen: Geacht bestuur, Regelmatig komen vanuit de dorpsraden vragen naar voren met betrekking tot het begrip autochtoon. De antmoordon die in hot verleden op die vragen zijn gegeven blijken niet altijd over to zijn gekomen. Wellicht dat bijgaande omschrijving van het begrip autochtoon, zoals dat is neer gelegd in het sprcidingsmodsl, enige opheldering kan verschaffen. "Govolgen van de voorziening in do autochtone behoefte aan huisvesting voor de kleinere kernen. Een kmantificering van rIe autochtone behoefte aan huisvesting als in het vorige hoofdstuk neergelegd roept de prnctische vraag op welke personen op korte termijn kunnen morden aangemerkt als van invloed op do omvang van die behoefte .Do maatstaven die daarvoor morden aangelegd zullen een arbitrair karakter dragen en er zullen zich gevallen voordoen, maarbij de opgestelde toetsingscriteria niet onverkort zullen kunnen morden toegepast. De noodzakelijke soepelheid in de beleidsuitvoering staat echter niet in de meg aan het formuleren van oon aantal principes op dit punt, melke principes dan als basis kunnen dienen voor de uitvoering van de doelstellingen. Het lijkt geen aanbeveling te verdienen om de normen hier expliciet vast te leg gen aangezien de noodzakelijke fluxibilite-it dan in het gedrang kan komen. De autochtone behoefte mordt op de eerste plaats bepaald door de personen die thans in het betreffende moongebied wonen en die: a. goboortig zijn uit de betreffende plants; b, niet geboortig zijn uit de betreffende plaats maar mei zijn opgenomen in hot maatschappelijke en/of economische gebeuren ter plaatse; O. niet geboortig zijn uit do betreffende plaats en niet opgenomen in het maatschappelijke en/of economische gebeuren, maar er mei geruime tijd(b.v. 1G jaar of langer) gemeend hebben. Verder kan do autochtone behoefte nog morden bepaald door personen, die elders ujonen maar die lees verder op pagina 6 ~7~

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 5