CQIÏIITg recreatiesport, Vei ray O GELEZEN IIV DE SCHANS VAN AUGUSTUS 1949 Handboogschüttorij "Dg Batavieren" Zondag 23 juli togen twee zestallen met reserveschutters en commissarissen naar het concours te Roermond en Herten. In Herten zouden u/e het eerst ons geluk be proeven. Het was reeds een h. lo drukte toen u/a aankwamen, zodat het geruimen tijd duurde vooraleer ujg een baan hadden kunnen vindan. Daar eenmaal zover u/erd er ook flink van 1ear getrokken. Dit gaf alle hoop voor de strijd op de corps-banen, maar deze zou dan ook ziuacr u/orden u/at ons blaak uit de puntenlijsten, Toen onze naam afgeroepen u/erd, u/aren allen present en met de vaste u/il een flinke prijs te bemachtigen ging het erop los. Het pochduiveltje kwam echter al om de hoeK kijken. Nauwelijks u/aren drie pijlen getrokken of een der schutters had al een kapotte pees. Geen nned verloren. Onmiddellijk word het tweede zestal bij elkaar getrommeld, dat toen ingeruild u/erd voor hot eerste. Toen dit afgeschoten u/as, u/as het eerste ujaer komploot present, dat dan ook het mooie getal van 135 punten behaalde, waarmee ze de 7c prijs bemachtigde, en bovendien nog do eerste kampioen met 46 punten. Alles bij elkaar mochten we hier best tevreden zijn. Toen naar "De Roos" in Roermond, waar het nog drukker was dan in Herten. Hier be wonderden we eerst de prachtige prijzen an werden de puntenlijsten bestudeerd. Er bleken nog hogere aantallen geschoten te zijn dan in Herten. Eerst weer proef draaien op de personele banen. Hier bleek dat allen in topvorm waren en dus geen zorgen voor de tijd. Toen op de corpsbaan afgeschoten was bleken wo het schitterende aantal van 144 punten geschoten te hebber., waarmee we op do derde plaats kwamen. Hadden we slechts een punt meer geschoten, dan hadden we do eerste prijs gehaald. Dnze koning mocht het hier ook nog gelukken om met 33 punten het koningskruis te bemachtigen. Na de prijsuitreiking ging het in de beste stemming retcur Castenray met in ons de voldoening van tu/ee mooie concoursen te hebben meegemaakt. a.s. zaterdagavond is ons café vanwege familieomstandigheden gesloten H. van Rhee. Ja Het aantal voor hun plezier fietsende Nederlanders neemt jaarlijks toe. Fietsen is gezond, ontspannend, plezierig, niet zo duur, kan onder alle weersomstandigheden, gaat sneller dan lopen. In het kader van de sportieve recreatie Venray is het C.R.V. voornemens op 3, 5 en 6 mei a.s. da 3c fietsdriedaagse te organiseren in samenwerking met T.UJ.C. Oostruin. De enige voorwaarden waaraan men moet voldoen, zijns het kunnen fictsan en een redelijke kennis van de v /rkaersregels. De start is iedere avond tussen 18.30 uur en 20.00 uur vanaf de sporthal Do ÜJettuling. Iedere avond krijgen de deelnemers een tocht van ca, 30 km. De kosten zijn erg laag gehouden, nl-, 5,voor de gehele driedaagse of 2,per avond. Inschrijving is niet nodig. Comité Recreatiesport Venray. /\JO

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 6