GELEZEN IN DE KNUPPEL VAT 3ULI 1349 Kringproccssio van de jonge 8n. run un Tuinders naar O.L. Vrouw to Oostrum Een grijze mist hing over Limburgs velden en wegen toun wij in do prille mor gen van zondag 15 mei ons gereed maakten voor hut gezande fietstochtjs naar de Iflariabodovoartplants Oostrum. Ruim 8 uur uinrd met e.-n flinke groep vanaf du ver zamelplaats bij café Kuypurs gestart un in onn flink tempo koers jozat naar Qostrum. Aldaar aangekomen treffan wij weldra honderden vrienden, jonge boeren uit diverse afdelingen van di kring Vonr y. Weldra wortfbn du vonndals ontolocid on de deel nemers in rijen van vier opgesteld, san het hoofd onze algemeen Limburgse Geeste lijk luider, Rector Zoosten. Stemmig un devrrt hot Rozenhoedje biddend toog mc.n kerkwaarts. In du kurk nangukomun werd door doctor 3oosten hut H. ftlisoffor opge dragen. Do gezangen worden pp vordiunstelij!<etuijze uitgaveen;:' oil.v. H. Kuypers. Hot. koor hts samengesteld uit leden van de jonge beuren on tuinders van de kring. In zijn prodicatirj wekte rector Roostan zijn jonge vrienden op om steeds vuriger Maria-voreerders to worden, vooral in doze tijd nu er zoveel ap hel spel staat. Steeds dreigender gaan over do wereld de dunkurc wolkon van hot moderne Heiligdom. UJij moeten ons vast aaneensluiten in het machtige verband van onze monie jonge Boeron-nrganisatie, een hecht on onneembaar front worden, waartegen valse machten niets met eunig succes kunnen ondernemen, wij kunnen uit eigen kracht zo weinig of niets verrichten, maar gestound door Haar, -die genoemd wurdt "Middelares van alle genaden", Moeder Maria, zal ons nooit in dn steek laten, indien wij maar met ver trouwen Hare hulp on bijstand inroepen. UJij zijn dan zekor van Haar troost en hulp in alle omstandigheden van het loven. Hior in dit genade-oord moetan wij, 3.B. en T. toch vooral beseffen bovoorrechto Mariakindorun te zijn, 'immersvolgons do geschie denis vond destijds een boer bij het bewerken van zijn akker een klein Maria-beoidje. Terwijl hij hut opnam on hokook, hoerde hij oen stem die sprak "Hier wil ik rusten". Thuisgekomen overlegde hij met zijn vrouw, wat in deze met het beuldjo gedaan moest werden. Man kwam al spoedig overeen, wann ?qr do oogst moe z u vallen, uit dankbaar heid op da plaats waar het b weid je gevunden was, een kapel, Maria ter' eer ta laten bouwen.De oogst was overvloedig en de belofte werd stipt nagokomun. Zo ontstond eenvoudig en simpel, zoals fut meestal wel is, hc.t Maria-hciligdom in Oostrum, dat in de loop der jaren is uitgegroeid tut een bedevaartplaats waar van heinde en ver de pelgrims komen am opbeuring en oteun voor 's werelds beslommeringen te vinden. Veel moeten wij vooral bidden voor enZe jongens in het verre tropenland, opdat zij flink en sterk mogen blijvin daarginds, de echte, degelijke jungu hoar van weleer en dat onze vrienden daarginds weldra behouden naar zi.ol on lichaam mogen huiswaarts keren. Het was oen indrukwekkende prarücntie. Na het H. Misoffer werd nep duur allen u-.n fflaxialied juzongen, waarmee de kringpro cessie beëindigd was. Wanneer wij thans nog even terugdenken nan die zondagmorgen en we .zien in da geest aan ons voorbij trekken, di grote schare van nijvere werkers op het land, dour "de week de voraeldu hand aan de ploeg, op die morgen in dezelfde hand de. rozenkrans. Al biddend met wapperende vaandels voorop ging daar du bloem van Limburgs platte land, in zich dragend de overtuiging uit hunzelvo tot zo bitter weinig in staat te zijn, doch mot de hulp van boven het leven zoveel mooier en aangenamer te kunnen maken. Moge Limburg zijn Lieve Vmuwo hr. vaart in hoge ore houden. Het zal c-r wel bij varen. GEVRAAGD Aspergesteker(str^r)j voor 35 are asperges op aart goed puree.;1. 3. v.d, Mun'ckhofVenrr.ysewocj 156 tal. 047B7 - 614

Castenrays dorpsblad De Schans | 1978 | | pagina 6