DORPSRAAD Verslag openbare dorpsvergadering 2'! nov. 1977 Aanwezig: A7 personen» 1. K.a.v. de vorige notulen merkte de voorzitter op, dat het streef bedrag voor de op te richten fanfare van 25.000,- ver uitgelopen is tot meer dan ^0.000,- 2. Film over bedreigd gebied» Over de nota landelijke gebieden werd een rapport ingediend door Dorpsraad en L.L.T.B. van Castenray en Oirlo. 3» Toelichting bestemmingsplan en riolering. Tegen de zomer kan begonnen worden met de aanleg van de riolering. Roffert en Tunnelweg werden meteen geschrapt door de gemeente na weg vallen van slachterij Houwen. Van in principe wel, als de bewoners de kosten betalen, maar dit neemt men niet. Bestemmingsplan. Tot 1987 mogen er 37 woningen gebouwd worden. Dorpsaanzicht moet blijven, dus geen rijen huizen. Alleen autochtonen komen in aanmerking. Medio 1978 kan begonnen worden met de bouw. Het zit de dorpsraad en de inwoners erg hoog, dat dit alles zo lang moet duren. Er zijn nu al 27 aanvragen, waarvan velen al jaren staan inge schreven. Veel kritiek kreeg het feit, dat er maar k soc» huurwoningen gepland zijn. De dorpsraden van alle kerkdorpen moeten samen de gemeente en woningbouwvereniging onder druk zetten. Verdere mededelingen: - beplanting bij J. Strijbos komt in B W - verlichting Gastelostraat gelijk met riolering - voetgangerspad van Castelostraat naar fiafcthiasstraat kan niet zolang de gemeente de grond niet heeft. - verkeerssituatie: noodzaak van borden wordt bekeken. In de kom snel heidscontroles uitvoeren. A. Kiescomité. Hiervoor gaat men kandidaten zoeken in alle hoeken van Castenray. 5. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren, waarom er geen wethouders aanwezig waren op deze belangrijke vergadering, i.p.v. twee ambtenaren die vele vragen niet konden beantwoorden. De voorzitter bedankte de aanv/ezigen voor de grote opkomst. V/ij verzoeken u vriendelijk, om bestellingen, die zaterdags bezorgd moeten worden, vrijdags vóór 6 uur op te geven. Dinsdag 6 december a.s. zijn wij de hele dag gesloten H. van Rhee Castenray. A PEUTERSPEELZAAL 'T STEKGKE Dinsdag 6 december a.s. geen "speeldag;I voor onze peuters. Ouders zorgt u ervoor dat de kinderen a.s» donderdag geen speelgoed meebrengen» De leidsters.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 3