14 UJij, als voorlopig bestuur on werkgroep van de Fanfare Castenray i.o., zijn bij zonder verheugd, dat ws von doze laatste "Schans" voor de vakantiestop gebruik kunnen maken om onze hele gemeenschap van harte te feliciteren met de grandioze prestatie, die afgelopen zaterdag geleverd is. Castenray heeft een antwoord gegeven op de vraag, of in eon klein dorp een fanfare financieol wol haalbaar is. En iaat voor oen antwoord! Een volmondig "DA", is uit ieders keol losgebarsten. Allo superlatieven schieten nog te kort om het resultaat van do "Lokale Aktiedag" te kunnen beschrijven. Het was werkelijk fantastisch! Bijna to mooi om waar to zijn, tDat was het nngolouf li jke bedrag, dat -. "li zaterdagavond in een overval Gemeenschaps -1- -huis werd bekendgemaakt. Het werd beant woord mot een donderend applaus. En terecht dat applaus! Applaus, dat voor ons allen bestemd was. UJant bij het openen van de enveloppen, een zaak die overigens uiterst discreet is behandeld, is gebleken, dat werkelijk hoel Castenray, niemand uitgezonderd, op royale wijze heeft bijgedragen. HULDE, HULDE en nog cons HULDE ÜJe zullen de zaken nog eens rustig nagaan. Dm 2 uur 's middags werd op het kerk plein gestart met de "Gliksemaktie"Een groep jongeren van de Oirlose Fanfare zergdo o.l.v. onze aanstaande dirigent, Dhr, D. Kartels, voor de muzikals omlijsting Gezotem op een vrachtwagen wilden wel eens af en too wat tonen verwaaien of minder goed overkomen, maar wie zal het han kwalijk nemen, Hat sorteerde gsnoeg effect om de mensen buiten te krijgen, Hoel frappant was, dat bijna iedereen al met de enve loppe klaar stond. Gezien do tijdsduur konden wo u jammer genoog niet lang laten ge nietan van do muzikale klanken, maar dit zal t.z.t. ruimschoots goed gemaakt worden. Om precies 16,30 uur was de gehele route afgelegd en kon hat geldtellen beginnen. Na de eerste telling kwam reads hat voornoemd bering uit de bus, rnnar voorzichtig heidshalve werd het nog twee kasr nageteld. Het was namelijk niet te geloven, wat daar zwart op wit stond, "fiaar hot klopte exact en hoeveel moeite het ook kostto, de twee tellers moesten nu het resultaat angstvallig geheim houden tot 's avonds op het asporgesbal. Reeds voor 21,00 uur waren ettelijke nieuwsgierigen in de zaal aanwezig, maar de op gekropte spanning kon zich png. rond 22,00 uur ontladen, toon het recordbedrag bekend werd gemaakt. Daarbij kwam nog het feit, dat dén inwoner een instrument ter waarde van minimaal 1.0U0,had geschonken. Door een zeer verdienstelijk Castanray's kunstschilder werden vier schilderwerken aangeboden, dio op het aspergesbal geveild mochten worden. Verder moostcn nog 20 enveloppen binnenkomen en worden nog do nodige weddenschappen over de hoogte van het totaalbedrag afgesloten. Alles voor de Fanfare. Ook hot aspergesbal op zich bleek uitermate lucratief. De ingeslagen voor raad bier ging al net zo gemakkelijk Van do hand als da verrukkelijke aspergerollotj Om ongeveer 24.00 uur, toon iedereen in ware feestroes verkeerde, werden dc vier kunstwerken bij npbod verkocht on dezo brachten tesamen ook nog de fabelachtige som van 1,000,op. De voorzitter van de Dorpsraad, pas gearriveerd van een bruilofts feest, schonk uit puur enthousiasme ook nog een muziekinstrument, toon hij hoorde van het prachtige resultaat van do "Qliksomnktio"Een ware slotapotheose van oen schitterend verlopen Aktiedag. Resumerend kunnen we nu al stellen, dat de totale opbrengst van de "Qliksemaktie" en het "Aspergesbal" do 20,000,zuar dicht genaderd is. Castenray heeft zich van zijn allerbeste kant laten zien. Het woord is nu aan de Gemeente, bij wie we met een gerust hart om subsidie kunnen aankloppen. Het instrumentarium, 28 blaasintrumenten slagwerk, is al besteld cn zal begin september afgeleverd kunnen worden. Casten ray zal zijn Fanfare krijgen, dat start als eon Daal boven water! ALLEMAAL HEEL, H.TEL HA R TEL ID K DANK!!!!!!!!

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 3