\ian de bas/'ssckooi Vorige week donderdag zyn de kindei'en van de 1 klas naar de (hoef) smid in Oirlo gewandeld.. Het. paard van de fam. Liaykx werd daar beslagen.. He voorste hoefijzers werden er afgehaald en omgelegd.. De ijzers van de achterste voeten was het. paard verloren,, daarom werden er nieuwe ijzers onder gezet- Het was voor de kinderen een hele belevenis te zien hoe alles in zajn werk ging.. Op school hebben ze erover geteKend 'en geschreven. Enkele opstellet jes (originele) volgen hieronder: lian zo heet het paard, dat paard is van ons. we kreggen allemaal een snoepje, de smid knipte de hoef. het paard kreeg een. nieuw hoefijzer, er was ook een aanbeeld, het hoefijzer heel was heel warm en de hoef was heel koud. als het hoefijzer uit het vuur komt is het heel rood. rian wij zijn donderdag naar de smid geweest met de papa van rian, toen wij bij de smid waaren keek ik door een raampje, toen zag ik het hooft van lian. weet je hoe de smid dat doet? hij hat een tang en deet de hoefijzers er af en het paard kreeg vier niewe nieuw schoenen, hij hat er nog twee op ziten. de smid hat er twee af'gehaalt, de voorste, en de agterste was hij verlooren en die twee voorst deed hij er weer op. linda. wij gaan naar de smid. eerst gaan we loopen. maar waar naar toe? niet naar huis, maar smia maar naar de smid. het paard heet liejan. het paard loopt niet allen naar de smid. het paard gaat met de papa van rian. als ze bij de smid zijn moet het paard in een hok staan, dat moeten de andere paarden ook. als dat klaar is dan gaan we naar school. urban de smid staat bij het vuur. het hoefijzer moet warm. en ik stont erhij erbij, en de andre ook. en het paard heete laine. wu hadden nog wat gukreege. en het paard stont in een hok. en de smid heet jan. hans de smid had een aambeeld, lian heet het paard, er was een slijp steen, er was veel te zien. het paard Kreeg een nieuw hoefijzer.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 8