FANFARE. - 3 - Woensdag 1 juni haaft in hot Gemeenschapshuis sen openbare dorpsvergadering plaats gehad. Ondanks de tijd van het jaar viol dsbelangstelling niet tegen. Hoofddoel van deze bijeenkomst was de oprichting Van de fanfare» Da laatste jarsn zijn er enkele enquetes gehouden i.v.m. du leefbaarheid van de kleine kernen. Hieruit kwam talloze malen de vraag naar voor of hot mogelijk zou zijn om in ons dorp een fanfare op te richten. Het laatste half jaar bleven deze verbeken bij de dorpsraad binnen komen. Verschillende personen gaven reeds aan wat oen fanfare allemaal tor opluiste ring zou kunnon doen. Dit is zoor voel. Dank maar eens aan communie-feesten, gouden bruiloften, verenigingen dio oen kampioenschap behalen, carnaval, kerkdiensten enz. Vandaar dat wij als dorpsraad do stoute schoenen hebban aangetrokken om er serieus werk Van te maken. Bij verschillende instanties hebben we reeds om inlichtingen gevraagd en er werden diverse contacten gelogd. Hieruit is weer oen werkgroep ont staan, die al veel werk heeft verzet. In de laatste bijeenkomst werd dan ook aan de vergadering de vraag voorgelegd of wij hiermee moeten doorgaan. Zonder meor hebben we kunnen vaststellen, dat de hele vergadering met con oprichting instemdo, zodat we op de ingeslagen weg zullen verder gaan. Wel word de opmerking gemaakt, dat het een grote opgave zou zijn. We zijn ons daar terdege van bewust, iïiaar ondanks alles dachten wij, dat het oen haalbare kaart zou zijr. mat uw aller medewerking. Uit de vergadering merkte iemand op: "ja, als ze in Cantenray ergens aan beginnon, dan gaat men er met zijn allen achterstaan en dan komt het er Dat geeft vertrouwen en dat vertrouwen zullen we waarmaken. Flasrdcro malen is de vraag gesteld wat mon aan geldmiddelen op tafel moet leggen. Bij benadering is dit bedrag te stellen op 25 a 30 duizend guldon» Dp de vergadering is een voorlopig bestuur geformeerd, dat in samenwerking met dc werkgroep de mogelijk te voeron aktios zal bespreken. Van akties gesproken: dc gezamolijke aspurgcstalers hebben besloten alle onderstukken to leveren op naam van da fanfare i.o. GowoldigJ Wie volgt?] Dat de fanfare ih ons dorp al niet meer weg te denken is, merken wij in onderlinge gesprekken. Wat is trouwens eon dorp zonder muziek? Wij zouden u willen voorstellen om in de huise lijke kring eens to besproken wat u als gezin aan de fanfare financieel zoudt kun nen en willen afstaan. Dezelfde vraag zouden wo willen stellen aan die verenigingen en instellingen, die good bij kas zitten. Hebt u suggesties of plannen voor akties, alle inbreng is welkom. Er zal nuttig gebruik van gemaakt worden. De tijd is kort. Na de vakanties wil man al mot de repetities beginnen en dan zouden we graag zien, dat de financiën al rond zijn. Wij zouden u allen willen aansporen gul en royaal te geven. Laat zien wat een kleine gemeenschap nog op kan brengen. En in Castenray kunnen ze goed geven, dat is moordcre malen bewezen, Donk maar sons aan de jaarlijkse kerk bijdrage. Wij komen voor do fanfare maar 'óns om eon royale bijdrage, beste mensen. Geef naar vermogen. Hot zal u zeker tot dankbaarheid stemmen hieraan to hebben meegewerkt, als over enkele maanden do eerste klanken van de fanfare de lucht in gaan. Daarom nogmaals aan de halo gemeenschap van Castenray: GEEF ROYAAL EN GUL. Wij rekenen op uw aller steun. H.B.5. DE BATAVIEREN Uitslag distr. korps kampioenschappen le zestal 2593 puntan 4o zestal 13G3 punten 2e zestal 2370 punten 3e zc-stal 2218 punten Het totaal aantal punten behaald in 2 Bondswedstrijden en de korpskampioenschappen is als volgt: le zestal 1255 1309 2533 5157 2e zestal 1160 1223 2370 4753 3e zestal 1068 1168 2218 4472 4c zestal 902 947 1863 3712 Zaterdag 10 en zondag 19 juni persoonlijke distriktekumnioonschappon. Zaterdag 18 juni schinton de schutters van 3e 4e 5o klasse» Zondag 19 juni schieten cis schutters van de lo en 7s klasse. Zie de lijst in het daalhuis.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 3