Pinksteren is oen blij feest. Het verhaal van de eerste Pinksterdag is hartverwarmend. De leerlingen hadden werkelijk alle mood verloren. Heel hun toekomst, heel hun levens ideaal uias kapot, gedood op Góede Vrijdag, samen mat Jezus. Ze hadden angst en uiaran bang, dat ze ar zelf ook het leven bij in zouden schictsn. Dan komt de Gec-st, dia Jezusleven bezield hooft, ook over hen. En ze worden totaal andere mensen. Zo proberen te zeggen uiat hen is overkomen. Zo gebruiken btolden als stormwind5 inoens is oen licht opgegaan. Dc Geest geeft niouw vuur. Daardoor loven ze weer op, blij en enthousiast. Zu verstaan alkaar over alia grenzen hoen; ze kennen vrede on eonhoid. Het is do Geest van God, do Geest van Jezus, dia dit in hen bewerkt hooft, Dat Hij hon allereerst heeft laten zion._ flensen mogen dan Jezus hebben laten vallen, kwade krachten mogen Hom dan uitgestoten en vermoord hebben; Hij looft. God heeft Ham niet losgelaten. Wat Hij was ah is, waar Hij voor staat, dat is goddelijk. Dat is door geen mens te vernietigendat blijft onaangetast waar. Soms hob je heimwee naar dat sprankelend begin van de kerk. Wat zou het fijn zijn, als je in je huis, jo straat, je dorp alleen maar zulke bezielde overtuigde en over tuigende mensen tegenkwam. Wat zou de wnrcld dan hooi anders zijn, als de nieuws dienst dit soort berichten znu kunnen uitzenden. Tiaar do werkelijkheid is aan'stuk harder. Zo hard, dat jc ja af kunt vragen of die Geest van 2.0ÜQ jaar geleden niet stukgepraat en kapot geredeneerd is. Ik ben ervan overtuigd, dat die geestkracht van Jezus echt niet is opgeleefd. Hij kan an zal ook nu nog ons over dodo punten heen helpen. Hij kan on zal ons ook nu helpen om hut aanschijn van de aarde to vernieuwen. Do Geest geeft liofdc en vrede. Laten we heel eerlijk zijn, dat we dit allen nodig hebben. Daarvoor moeten we ons openstellen. Daarvoor moeten we bijzonder bidden. Dan- wordt ook het Pinksterfeest voor ons nllun vruchtbaar. Zalig en vruchtbaar Pinkstorfeest aan u allen. Pastoor. L.J1.V. "De Eendracht" Dp het ponyccncours, dot afgelopen zondag ifi Dirlo word gehouden,werdén door onze ponyruiters de volgende prijzen bij het ind, dressuur behaald;Ban_ UJismans derde, Henk Strijbos vijfde en Anita Saykens zesde prijs. Bij het springen wist Wil Janssen met drie fouten de tiende plaats te bezetten. Aan dc panyspelen hebben meegedaans Diny Friezen, Annelies an Jan Classens. Zij mochten hiervoor een rozet in ontvangst nemen. Grote Ruiters1_attentiü_ Dp de kringwadstrijd, walko tweede Pinksterdag in Horst wordt gohouden, zal er controle zijn op olie startkaarten en inentingsbewijzun van alle ruiters; ook van de ruiters, die niet aan deze kringwedstrijd deelnemen. Ruiters, breng dus hot inontingsbewijs mee of lever hut in bij de secretaris, waar ook de startkaarten zijn, KJ.EU Zoals jullie weten is er zondag eerste Pinksterdag sportdag in Leunen, Willen jullie om half negen mot ds fiets aan de kerk zijn. Van hieruit fietsen we naar Leunen, waar om negen uur 'n mis wordt gehouden voor al degene, die aan de sportdag meedoen. Denken jullie aan een lunchpakket, drinken an 'n regenjas, Sportklsding meteen aandoen. Aan alle inwoners van Castenray: Komende weken zullen de meisjes van de K.3.B. bij u langs da deur komen voor de jaarlijkse kollekte t.b.v. het Rode Kruis. Dc leidsters.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 2