DORPSRAD Verleden jaar bereikte ons van verschillende zijden de vraag,? Kan er iets in De Schans geplaatst worden over de Castenrayse vennen. Wij hebben toen de toezegping gedaan om hiervoor alle aandacht te besteden» Na enig speur werk zijn wij erin geslaagd om de gegevens en de beschrijvingen die er van de Castenrayse Vennen in omloop zijn, te achterhalen» Het is landelijk een van de mooiste natuurreservaten die we bezitten waar we met recht trots op mogen zijn» V/ij als Dorpsraad hebben dit aangegrepen om hiervoor wat meer aandacht voor te vragen» Vandaar dat wij besloten hebben dit in de vorm van een boekje te laten verschijnen, dat de eerstkomende dagen huis aan huis bezorgt wordt. Wij hopen dat u het aandachtig zult lezen en verwach ten ook dat u allen dit boekje goed zult bewaren om het verder nog eens door te kunnen geven aan de opgroeiende kinderen in onze gezinnen» Wij danken al diegenen die aan de tot standkoming van dit boekje hebben meegewerkt; in het bijzonder de kinderen van de basisschool die voor de prachtige tekeningen hebben gezorgd» 'Wij dachten met het verschijnen van dit boekje een steentje tehebben bijgedragen om wat meer aandacht te vragen voor dit mooie zeldzame natuurreservaat» Laten we er zuinig op zijn en niet onnodig vernielingen c*rin aanrichten» Een dezer dagen is er telefonisch bericht binnen gekomen dat er dit jaar nog een stuw in de Lollebeek geplaatst zal worden» Ook dat komt weer ten goede aan het natuurreservaat» Wij sporen u aan om dit boekje met alle aandacht te lezen; het. 'is zeker de moeite waard» Vergadering IUB» Dorpsraad t.h.v» G= Raaijmakers d»d. 22 april 1977 Redaktie Schans: De heer Raaijmakers heeft enkele personen benaderd» - Nog geen opvolger; wordt aar. gewerkt Gesprek EL en W. - Statuten voor Dorps- en wijkraden - Riolering: vergunningen en dredieten worden aangevraagd - Bestemmingsplan: komt in B en W - Snelheidscontrole is weer doorgegeven Gouden bruiloften - Versiering bij de kerk wordt verzorgd door de dorpsraad - Indien men aan huis wil versieren zijn er vlaggen bij P» Steeghs - Bij zulke gelegenheden zou iedereen die een vlag heeft, deze uit kunnen handen. Vriendelijk verzoek daartoe» Rondvraa- Afscheid van de heer Raaijmakers- van do dorpsraad. K.J.B. Dinsdag 3 raei gaan we met zijn allen op de fiets naar Horster kermi-s» Dit is al een goede fiets-oefening voor kamp» Wij zijn.allen om kwart voor 7 aan het clubhuis met een goede fiets met slot en lic.ht» Om 9 uur vertrekken "De Rakkertjes" weer naar huis. Kwart over negen "De Mounties" - Half tien "De Muppie's". PONYCLUB DE EENDRACHT Op de kringwedstrijd voor ponyruiters welke zondag in Horst gehouden werd, behaalde bij r'e ind» dressuur Gerty Dinghs de derde en Margriet Janssen de vijfde prijs» Bij het springen in klasse D werd Ben Wismans geplaatst» In klasse C legde Wil Janssen 2x een foutloos parcours af en verder slaagde V/iel Friezen nog voor de springproef»

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 2