DORPSRAAD Verslag openbare Dorpsvergadering 12-1-1977 in café Hesen. 1. Opening door voorzitter Steeghs 10 over 8. Gestéld werd dat de ge weldige opkomst (alle verenigingen enz» present, totaal 60 pers.) een stimulering is voor de Dorpsraadleden. Gestreefd werd naar 2x per jaar zo'n vergadering. Deze was zo laat omdat het bestemmings plan en rioleringsplan niet eerder klaar waren. 2. Notulist las verslag van de vorige vergadering 20 april 76 (film avond over streekplan) voor. 3. Bestemmingsplan zoals in Schans stond werd uitgelegd. Plan D.C. (achter tuinbouwloods en achter Kuypers en Houwen)Reacties graag nog bij Dorpsraad, B» en W. heeft in principe goedgekeurd. Op 15 febr. is stedebouwkundige tekening klaar. Reacties uit aanwezigen: a)W» Smits ook wegkopen i.v.m. loonbedrijf. Plan werd te groot of misschien te duur. Voorlopig 5't woningen in 10 - 15 jaar. Oplossing voor bedrijf moet komen. - b) Kunnen er dan niet meer woningen dan 5^ staan? Men moet ook de wegen erbij tellen. c). Hen vond D/C goed ook i.v.m. mooier dorpsgeheel. d)Studieplan van gem. waaruit deze gegevens komen zal in Schans gepubliceerd worden. e)Woningbouw. Wie denkt aan een woning in Castenray. Laat het de Dorpsraad weten. Zij kunnen dan met harde cijfers de zaak aan kaarten bij gem. enz. h. Riolering. Redelijk aan te nemen in 77-78 klaar. Baatbelasting 600,- Uera. neemt contact op met kippenslachterij Houwen. Dorps raad prijst de enorme medewerking van de Kerkdorpenfractie in deze. Reacties zoal: baatbelasting ineens. Spreiding is mogelijk over enkele jaren. 5= Reacties op prioriteitenlijst a. Blaaskapel misschien b. Verkeersveiligheid. Ook in klein Oirlo? Kunnen we grote vracht wagens weren? Dorpsraad zal persoonlijk navragen. Te hard rijden op Lollebeekweg en Horsterweg. De politie heeft aan gekondigd veel te komen controleren. c. Openheid Stichting gem. huis. Zolang geen vaste subsidie- gegevens is volledige openheid een gissing. Dorpsraad onderstreepte dit. Na de opening van het Gemeenschapshuis zal dit verwezenlijkt worden. d. Wegbewijzering Klein Oirlo. Is reeds bekend, nummers onder naambordjes moeten er komen. 6. Kiescomité gem. raadsverkiezing kerkdorpenfrof C.D.A. Castenray moet meedoen. De toekomstige leden waarderen de steun en zullen op hun beurt ons nèet in de steek laten. Dorpsraad houdt zich af van politiek. 7. Dames- en Herenkoor. Aktie voor dameskoor zeer goed geslaagd. Herenkoor nog niet. Geef iedere tip door aan de koster. Meteen werd een lid aangemeld. 8. Bestuursverkiezing dagelijks bestuur Dorpsraad. Mevr. Kleeven wenste vervangen te worden. P. Poels stelt zich herkiesbaar. Dit agenda-punt wordt behandeld in verg. Dorpsraad als het aantal leden kompleet is. 9. Rayoncommissie: Steeghs heeft het te druk. Graag nieuwe afgevaardigde. Ook dit op verg. Dorpsraad.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1977 | | pagina 2