h.b.s. de Batavieren nan alle geïnteresseerde Onze vereniging is van plan, om op nog nader te bepalen data, enkele oefenavonden te houden voor al diegenen die interesse hebben om de handboog-sport intensief te gaan beoefenen. Enkele van onze leden zijn bereid om hiervoor hun (goed) materiaal beschikbaar te stellen. Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar jeugdige mensen, zowel jongens als meisjes, vooral deze laatste ziet men steeds meer op de concoursen verschijnen, Zo worden er door de N.H.5. ook ieder jaar naast de gewone wedstrijdenextra, wedstrijden voor dames-kampioen schappen georganiseerd en er zijn er echt vele bij welke hun "mannetje" wel staan. Ook voor de oudere mensen die zich te stijf voelen of te weinig adem hebben, om andere sporten te beoefenen, is de handboog sport een mooie afwisseling om uit de dagelijkse sleur te geraken en het gezegde men is nooit is te oud om te leren, is hier zeer zeker op zijn plaats, want op de jaarlijkse veteranen wedstrijden van dit jaar was zelfs een schutter van 95 jaar, dus u ziet mensen als u deze sport eenmaal onder de knie heeft, kan men bijna zijn hele leven deze sport blijven beoefenen en dankzij de binnenbanen welke men overal heeft, zowel in de zomers als in de winter. En voor diegenen die de handboog sport reeds vroeger beoefend hebben en opgehouden zijn, wegens zg. rozenvrees, is het mogelijk om door een simpel hulpmiddel op de boog te bevestigen dit tot het verleden laten te behoren. Natuurlijk zal iedereen geen eerste zestal-schutter worden, maar dit is bij andere sporten ook niet het geval. Daarom heeft men in iedere tak van sport de goede en minder goede onderverdeeld in afdelingen, klassen, e.d», zodat iedereen aan zijn trekken komt en in de handboog sport komt dit dubbel tot zijn recht. Mochten wij door dit schrijven bij enkele lezers interesse hebben gewekt, probeer dan ook uw vrienden of vriendinnen over te halen om te proberen deze sport te gaan be oefenen. Als het zover is laat het dan even bij een van onze leden weten, zodat wij met jullie een afspraak kunnen maken voor de eerste oefeningen en u mag' gerust een half jaar schieten alvorens u een besluit neemt om lid te worden en contributie mag betalen. zaterdag 21 en zondag 22 aug. St. Sebastiaan te heide. distrikt Korps Kampioenschappen bij Zaterdag 21 aug. 2e elftal Vertrek 9=30 v.m, G. Kunen H. Kleeven Martha Cremers P. Weys B. Emonts M. Smulders zaterdag 21 aug. 1e zestal vertrek 1^.15 n.m. W. Brouwers G. Cremers Fr. Weys G. Weys AntKuypers Al. Kuypers zondag 22 aug. 3e elftal vertrek 1^.15 n.m< J. Peeters Ant. Drabbels H. Cremers J. Jacobs P. Reynders P. Emonts Schutters den aan het schutterspasje. .ils er controle is en u hebt het niet meegebracht, benadeelt u het zestal waarin u schiet, en niet uzelf. Voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden en de begrafenis van onze goede vader Jozef Geerets, zeggen wij allen hartelijk dank. Heel bijzonder Pastoor Arts, Dr Beckers, de buurt het Dameskoor en Kerkkoor. Fam. Geerets, Lollebeekweg 25°

Castenrays dorpsblad De Schans | 1976 | | pagina 3