MEDEDELINGEN KLEUTER EN BASISSCHOOL De laatste woorden van klas 6 op het afscheidsfeest dinsdagavond waren: Als kleutertjes waren wij vreselijk in onze sas Want op 12 augustus 1970 mochten wij naar de eerste klas Wij leerden er lezen, schrijven en rekenen, En af en toe mochten wij ook nog tekenen» Juffrouw Custers Leerde dat ons heel rap, En maakte ons in 1 jaar erg knap» Het jaar daarna gingen we naar de tweede klas Het werd ernst met het leren, dat bleek al ras Daar kwamen de tafeltjes aan de beurt Het was soms moeilijk, maar er werd niet getreurd Ook aardrijkskunde kregen wij: "de bakker, de melkboer" Noem maar op Plaatjes zoeken moesten wij, wat een mop Handwerken vonden de meisjes fijn We maakten leuke dingen, groot en klein De jongens moesten ook nog punniken En zo zaten wij dan allemaal te frunniken Strafwerk schrijven was er ook soms bij En daarmee waren we niet altijd even blij Zo gingen we verder naar klas vier En hadden daar ook veel plezier We kregen voor het eerst een meester Dat vonden wij toch ook wel geestig Wij mochten ermee naar net zwembad Daar leerden we zwemmen en maakten elkaar lekker nat Met de bus naar Venray heen en terug Dat vonden wij fijn want het ging lekker vlug Ondertussen moesten v/e ook nog leren Spreekwoorden benoemen- 't was te proberen Zinnen ontdeden., orkwoorden, rekenen en taal Het was soms 'ooilijk allemaal V/e begrepen niet ..lies maar gingen toch voort En deden onr btst zoals het hoort Het laatste schooljaar brak ook voor ons aan En zo zagen we meester Mennen voor de klas staan Een paar maanden en toen was !t gedaan En is meester Kennen met vakantie gegaan Het afscheid nemen deed toch wel een beetje pijn Maar het A-O jarig feest vonden wij allemaal fijn Nu kwam de oude meester weer om de hoek En was het voor ons weer oude koek Juffrouw Maes leerde ons ook nog verkeer En zo gingen wij ernstig bij haar in de leer Daarna zongen we wel eens op de gang Want meester Wegberg hielp nog even met zang De mopjes, de grapjes en het kattekwaad We meenden het niet ernstig allemaal Propjes schieten was een goeie grap Maar soms had de meester een vinger in de pap Zo zijn we hier zes jaren naar school gegaan In Castenray ons dorp en het is fijn gegaan Voor al wat u ons leerde alle zes Wij danken u hartelijk voor iedere les

Castenrays dorpsblad De Schans | 1976 | | pagina 3