5 Vervolg Dorpsraad Na deze- zeer duidelijke en goede films, waarbij flitsen van Castenray te zien waren, o.a. boerderij van Georets, café van Khee en de school, kwam er een kleine discussier. Is er een alternatief plan tegenover het streekplan? Tot voor kort niet! Toch werken de Dorps- en vïijkraden er hard aan» Streekplan akkoord, maar blijf van onze dorpen afi Welzijn van mensen staat centraal! Vooral politieke partijen zullen het probleem "Kleine kernen" in hun programma op moeten nemen! Dhr Konings voegde eraan toe dat U zelf iets eraan doen meet» U, de dorpelingen,- moet- in be weging komen, eisen stellen enz. De volgende vraag ging over de riolering, Steeds de stelling voor Castenray te duur, voor zo weinig mensen. Toch kan 'er wel subsidie af vo.or _b„v. golfbaan, schouwburg enzdit gaat ook slechts enkele aan! Dit moet: niet op zichzelf bekeken worden. Dorpsraad hp.udt in het vaan del,"De aanhouder wint"!! Zij zullen niet eerder tevreden zijn voor dit bereikt is. Te duur is geen argument, Renê! Poels voegde aan zijn film de opmerking toe dat het dorp uitge breid door eigen mensen toch niet groeit, omdat het aantal kinderen terugloopt; aantal inwoners per huis terugloopt. Voorzitter dankte de filmers, 3» Stand van zaken tot nu toe a„ riolering; wordt aan de bel getrokken bij gemeente, b, jeugdopvang; veel aan gebeurd danzij medewerking Stichting - Jeugd commissie en Dorpsraad, c, subsidie ruiterclub; Kerkdorpenfractie stelt zich achter hen op. Optimistische indruk hierover, d, woningbouw; Te weinig gebouwd in verleden. Nu liggen er weer plan nen, nieuw bestemmingsplan wordt bekeken, P» Poels gaf een deskundige uiteenzetting. Premie-koopwoningen - allen verkocht. 3ejaardënwoningen 6, hiervoor 7 kandidaten. Paticu'liere woningbouw, hier heeft Poels een teleurstelling moeten verwerken» Be grondaankoop voor 2 gegadig den ging niet door» Sociale woningbouw (niet sinds 1968), Er is een onderzoek gaande naar wensen» l'n Castenray 7 Toch geldt dit ook voor Castenrayers die terug willen» Opgeven bij Poels» Deze onderstreepte nogmaals de goede relatie Dorpsraad - Ge meente-bestuur Dorpsgrenswijzigingen Afspraak op Rayoncommissie was dat de reacties van Castenray en Oirlo gebundeld zouden worden. Van Oirlo echter taal noch teken. De indruk van de Dorpsraad was dat hierop gem,, een stelletje mensen aan gewerkt hebben die niet di ej> nagedacht hebben» Dit verhuizen naar een ander dorp heeft voor de betreffende mensen èn voor het dorp terdege gevolgen. Besloten is: 1e» de betreffende mensen gaan een lijst opstellen van argumenten 2e. Dorpsraad laat waar nodig een klinkend protest horen. 3e» De betreffende mensen mobiliseren hele dorp via een handtekening actie, om hun wens ondersteund te krijgen. Dus Castenrayers doe mee met hun! 1 Kontakt zoeken met samenstellers van nieuwe grens» 5eo Samen met Oirlo protesteren» Over nummering huizen kwam, de opmerking, dat bij Vollenberg aan de Roffert de brievenbus aan de Heesakker staatgaarne verandering

Castenrays dorpsblad De Schans | 1976 | | pagina 5