- 3 - OPENBARE DORPSRAADVERGADERING 20 APRIL 20 April om 8 uur in gemeenschapshuis Op deze belangrijke en interressante vergadering worden alle leden van de Dorpsraad verwacht......... Bestuur van alle verenigingen en stichtingen natuurlijk zeer veel belangstellenden. Verzoek aan bezitters van concept Leefbaarheidsrapport Castenray. Lees dit nog eens door voor U komt, Zeer interessante vergaderingl Bekijkt U de agenda van deze avond maar eens: Agendaa) Filmportret kleine kernen Streekplan. Over deze film, gemaakt in N.Limburgse dorpen vooral Meerlo, maar ook Castenray staat erop, is reeds in Dagblad gepubliceerd. - Op zeer indringende wijze komen hier de problemen van kleine kernen.aan de orde. Deze film moet iedereen komen zien» b. Stand van zaken tot nu toe. P.Steeghs geeft een overzicht wat de laatste tijd aan de orde geweest is. - cWoningbouw d. Jeugdopvang e. Rijksweg 73 f. Dorpsgrenswijzigingen GRENSWIJZIGINGEN - De laatste dagen wordt mij veelvuldig de vraag gesteld wat houdt dat allemaal in deze wijzigingen. Ik wil U enkele gegevens vermelden waarom de grenzen aan wijziging toe zijn. Nu dit toch staat te gebeuren, wil men bereiken dat zoveel mogelijk instanties dezelfde grenzen gaan aan houden, zoals parochies, p.t.t. etc. Bij het ontwerpen van de grenzen heeft men o.m. aandacht moeten besteden aan bestaan van kiesdistrikten, bestemmingsplannen, demografische eenheden, P.T.T.-distrikten.,. .de (landelijk aangehouden) rasteraanduidingen, parochiegrenzen, volkstel- lingsgebieden, bebouwde kommen en buitengebieden, regels i.v.m. ver keerswet, plannen woningbouwvereniging. Men is uitgegaan van natuur lijke scheidingen zoals waterlopen, wegen, historische verworvenheden, eenheid van wegen e„d. Voor ieder dorp zijn er veranderingen, maar deze zijn het r -st verregaand voor Venray-kom. Het ligt-in de bedoeling om het ontwerp in Augustus in de raad te. hebben. Met het oog hierop wil men vragen de reaktie medio Mei aan de gemeente toe te sturen. Hiermede denk ik aan veler verzoek enigszins voldaan te hebben» de secretaris P.Poels CARNAVALSVERENIGING Woensdag 21 april Vergadering met de verenigingen en stichting over carnaval- 1975-1976 en 1976-1977» Café van Rhee 8.00 uur GROENE KRUIS VENRAY Deze en volgende week wordt weer de jaarlijkse contributie opgehaald. Deze bedraagt nu 30,-

Castenrays dorpsblad De Schans | 1976 | | pagina 3