PERSBERICHT maart 1976 STICHTING PAX-CHRIS T1 KINDERHULP Pax Christi Kinderhulp een organisatie van bijna vijftien jaar oud die in die jaren voor duizenden kinderen uit West-Berlijn en Noord-Ierland een vakantiegezin in Ne derland heeft verzorgd verwacht opnieuw de medewerking te krijgen van honderden Nederlandse gezinnen. Om het aantal van 1600 kinderen dat begin juli naar ons land komt te kunnen onderbrengen zijn aanmeldingen nodig van nieuwe adressen. Uan ouders die kinderen uit het geïsoleerde deel van de wereldstad Berlijn vijf weken lang aan normale gezinsomstandigheden willen laten wennen. Elk jaar nodigen ruim duizend ge zinnen hun vakantiepleegkind weer uit maar om uiteenlopende redenen is telkens aanvulling nodig. Een gezamenlijke aktie van Nederlandse organisaties dis zich met vakantiegezinnen ^bezighouden via het t.v-.-programma Werkwinkel heeft een overweldigend resultaat ge- nad maar het merendeel van de verzoeken ging uit naar Nederlandse kinderen. Welis waar heeft Pax Christi Kinderhulp via de televisie-oproep 400 aanmeldingen ont vangen maar dit aantal is niet voldoende om West-Berlijnse probleemkinderen een va kantie in Holland te kunnen beloven. Pax Christi hoopt vóór 15 april nog een groot aantal aanmeldingen binnen te krijgen. Maatschappelijk werkers doktoren leiders van kindertehuizen jeugdwerkers en vele anderen die zich bezighouden met de Berlijnse jeugd hebben Pax Christi Kinderhulp verzekerd dat de noodzaak van een aktie onbetwistbaar blijft bestaan zelfs nu West- Berlijn niet meer brandhaard van de internationale politiek is. Of zoals een leid ster van een kindertehuis tegen Pax Christi Kinderhulp verklaarde: "De situatie in West—Berlijn werkt op den duur voor alle inwoners "bedrückend"Ook volwassenen krij gen last van Inselkoller (eiland-kolder). Esn spanning als gevolg van de vreemde ^ilandsituatie van de stad. De vraag wat de toekomst West-Berlijn zal brengen wordt steeds beklemmender. De onzekere politieke situatie Bondsrepubliek of iets anders en als het wat anders ia wat wordt het dan? legt een spanning op alle mensen". Mevrouw Heckman van het kindertehuis in de Kruppstrasse deed en hierin wordt zij door velen bijgevallen een dringend beroep op Pax Christi Kinderhulp èn de bevol king van Nederland door te gaan met het opvangen van kinderen uit de stad West- Berlijn. De stad vergrijst snel de jonge bewoners trekken weg buitenlandse werknemers moe ten de industrie draaiende houden drankmisbruik en criminaliteit halen angstwek kende cijfBrs er is veel werkverzuim èn werkeloosheid. Argumenten voldoende voor Psx Christi Kinderhulp om ja te zeggen op het verzoek van West-Berlijn. Informaties en aanmeldingen bij: He Heer J Bennis Den Aldenweg 20 tel: 04780-273'* Sekictsriost: Terborgsswcg 133, Doetinchnn

Castenrays dorpsblad De Schans | 1976 | | pagina 3