Woensdag: 8=00 uur Gezinsmis (int= offeraars) Donderdag: 8=00 uur Jan Reynders Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart= 8=00 uur overl= ouders Dinghs - Kemmelings Zaterdag: 19.00 uur Uit dankbaarheid (W=) Donderdagavond repetitie Kerkelijk Zangkoor» Oostpriesterhulp Sinds vele jaren is Oostpriesterhulp bezorgd voor het lot Van medemensen die door geestelijke gewelddadige onderdrukking en uitbuiting worden bedreigd» Velen leven in moeilijke omstandigheden. Miljoenen mensen, o»a„ in Zuid- Amerikaanse landen, leven onder een fataal gerichte propaganda in sociale en religieuze nood. Kerk in Nood v/h Oostpriesterhulp is vóór alles een zielzorgerlijke aktie met pastorale doelstellingen en werk-objecten. Daarbij valt aan de sociale aspecten niet voorbij te gaan» Ook daar waar voor de Kerk nieuwe toekomstmogelijkheden in perspektief komen, kan door snelle praktische hulp, in overleg met de betrokken instanties en personen in dat land zelf, herstel of nieuwe opbouw van een vitaal en aan de aktuele omstandigheden aangepast christendom worden mogelijk gemaakt. Zo weten zij ginds hoezeer wij hier achter hen staan» Met herinnering aan de goedgeefsheid van de inwoners van Castenray, vragen wij opneiuw aandacht voor alle mede-christenen in vele landen van deze -wereld, waar de geloofsbeleving bemoeilijkt wordt of weer geleidelijk aan tot nieuwe ontplooiing kan komen. In materieel opzicht kunt TJ weer helpen. Daartoe zal de kapelwagen voor inzameling van kleding, schoeisel en houd bare levensmiddelen staan op: woepsdag 3 december, bij de kerk van 13.30 tot 15.00 uur= - aan de kapelwagen bevindt zich een brievenbus voor eventuele geldelijke g^ven, die hard nodig zijn om deze internationale Hulp in Nood voort te zetten. DORPSRAAD Verslag vergadering 25 november 1975 Hoewe^ deze vergadering openbaa was, was de belangstelling te gering» Aanwezig waren de verenigingen: Se jaardenver- I-iuiterclub - Kerkbestuur - L.V.B. - K.J.B» - L/L»T.B. - S.V. Castenray - Dameskoor - Tuinbouwver- Studieclpb - Batavieren - Carnavalsver. Afwezig zonder kennisgeving: Stichting Gem. huis - Oudercomité - Kerkkoor Van de zijde van het d.b. (Dagelijks bestuur) werd gesteld dat de algemene openbare vergadering van de Dorpsraad beter opgezet zal worden, zodat de deelname aan deze dorpsvergaderingen beter zal worden. Dat de Dorpsraad zelf nie- volledig aanwezig was, werd een kwadelijke zaak genoemd. Bij ver hindering zorgen voor vervangen. De verantwoording ligt a. bij afgevaardig den en b» bij de betreffende vereniging. 1 Aktieplan vanuit de enquete Leefbaarheid- De heer Eaaijmakers gaf een toelichting op de stand van zaken rnet betrekking tot het klaarkomen (data etc;) der nota's» Ingegaan werd op het drieledige doel der nota's: a. Vanuit het dorp zelf gezien b. vanuit de gem. overheid c» vanuit Rijk en Provincie.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 2