MEDEDELING KLEUTERSCHOOL Geachte ouders, Op vrijdag 28 november a.s. is er weer schoolradio voor de oudste kleuters. Deze keer gaat het over sint nicolaas. De uitzending is te beluisteren van 9A0 - 10.00 uur via Hilversum 1. LLTB afd. CASTENRAY Langs deze weg maken we de leden van onze afdeling attent op de tweede les van de Sociaal Economische ontwikkelingsavonden, welke wordt gehouden op donderdag 27 november a.s. om 19°30 uur in het gemeenschapshuis te Leunen, met als onderwerp: Gezin en Bedrijf. De na-oorlogse ontwikkelingen zowel in als buiten de land- en tuinbouw hebben de positie van het agrarisch gezin in de samenleving niet onberoerd gelaten. Het antwoord van de Nederlandse landbouw-organisaties op deze situatie is een beleid dat zich met nadruk richt op behoud om positie-verbetering van het agrarisch gezinsbedrijf. Gezonde sociale posities en gunstige economische kondities zijn nodig om de agrariër en zijn gezin in de hedendaagse samenleving de kans te geven waar ze recht op hebben. De werkelijke waarde van zowel het bedrijf als van het gezin- en van beiden samen - heeft hij zelf in handen. Een economische bedrijfsvoering moet ook in deze zin gezond zijn, dat ze de gezinssituatie ten goede komt. Wat is daarvoor nodig; welke mentaliteit en welke opstelling? Waar kunnen konfliktsituaties ontstaan 'Welke dwingende eisen stelt het gezin ra.b.t. diverse onderdelen van bedrijfsvoering m.b.t. deelname aan het maat schappelijk verkeer enz. Een bezinning op allerlei kwesties rond de verhouding gezin - bedrijf lijkt ten zeerste op zijn plaats in deze tijd. Gezien het programma verwachten we veel van onze leden op deze avond aanwzig. Aan de telers_van de C.O.V.A.S. Door de grotere opbrengst dan aan het begin van de campagne verwacht, is er momenteel een achterstand op ons leveringsscheraa van ongeveer 1 week. Per zondag 23 november a.s. wordt de eerste inventarisatie van nog te leveren suikerbieten gehouden. Gaarne verwachten wij van de telers die nog bieten te leveren hebben, een opgave van het kwantum, gaarne vóór 9-30 uur a.s. maandagmorgen. "VBNEAY IN BEWEGING" start met "Volkscross" In het kader van de actie sportieve recreatie, welke in Venray on het motto "Venray in beweging" wordt gehouden, wordt zondag a.s. de eerste activiteit georganiseerd Deze activitieit bestaat uit een zogenaamde Volkscross in het recreatie gebied "Vlakwater" waaraan door iedereen kan worden deelgenomen, die in be weging wil blijven en daardoor iets aan zijn of haar lichamelijke conditie wil doen. Zoals bekend zijn de acties, welke vanaf zondag 23 november tot en met 30 januari worden georganiseerd niet op prestaties gericht, maar wel op het in beweging zijn. Zij kunnen derhalve het beste als "trimactiviteiten" worden aangemerkt. Er wordt gelopen in verschillende leeftijdscategorieën en in ploegen, zoals scholen, verenigingen etc. Start en finish bij het zwembad.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 2