WERKGROEP A.H.D. Beste inwoners, Wist U, dat het op 3 december a.s. twee jaar geleden is. dat de Algmene Hulpdienst in Venray startte. Hoogstwaarschijnlijk wist u wel van het bestaan van deze dienst binnen onze gemeenschap. Leest U Peel en Snaas, dan ziet U er praktisch iedere week aen bericht, dank zij de bereidheid van de uitgever, om dit kosteloos teplaatsen. Maar, zult U zeggen: Wie zijn jullie nu eigenlijk; wat doen jullie en - wie mag en kan een beroep doen op jullie? Vooreerst: we zijn momenteel met èen drieendertig vrijwilligsters, waaronder drie mannelijke medewerkers. Zij stellen zich beschikbaar om iemand, die op een gegeven ogenblik in -nood zit, en die dit probleem telefonisch kenbaar ge maakt heeft, te helpen. Ook bestaat de mogelijkheid om naar de dienst toe te gaan of schriftelijk vragen te stellen, die we dan met doorpraten of pro beren op te lossen. De Algemene Hulpdienst houdt zich voornamelijk bezig met konkrete en akute noodsituaties: b.v. een moeder wordt plotseling ziek een boodschap doen voor een bejaarde, .alleen wonende een gesprek met iemand, die zijn gemoed eens moet luchten en het misschien niet meer ziet zitten een vervoer "per auto, 'voor zover dit niet.vqlt onder het ziekenfonds naai- en verstelwerk, meestal t.g.v. ziekten een kleuter naar school brengen en ophalen een kind tijdelijk onderdak verlenen 's nachts bij een zwaar zieke blijven een of ander technisch karweitje Dit is maar een opsomming. Gezamenlijk zijn we verantwoordelijk voor het goed funktioneren van de hulp verlening en de bescherming van de persoon van de aanvrager Het is een anonieme organisatie, die zelfstandig opereert, naast de bestaande stichtingen en instellingen. Mogelijk heeft dit verslag opnieuw Uw aandacht gewekt. "Zit U ook eens met iets?" - bel gerust - A163 "De Werkgroep" A.H.D. DAMESKOOR Bij de viering van het eerste lustrum organiseert het plaatselijk dameskoor een zangavond op maandag 17 november a.s. Aan deze avond zullen deelnemen de dameskoren van Castenray, Leunen, Oostrum, GirlqMaasbree en Horst Nor'oertusparochieDe avond begint om 8 uur in het patronaat. Ook alle oud-leden van ons koor worden op deze avond verwacht. Zij gelieve dit schrijven als een uitnodiging te beschouwen. Door plaatsgebrek kan er tot onze spijt, verder geen publiek aanwezig zijn. K.J.B. Dinsdag 18 november clubavond voor de Inca's van 7.30 tot 9j30 uur. Willen jullie denken aan verlanglijstje het geld voor de foto's, bounties: maandag 17 november clubavond van 7-9 uur. Poetsbeurt: Renate Vollenberg, Anita Cremers en Marly Duykers. Denken ook jullie aan het verlanglijstje. De leidsters.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 3