MEDEDELINGEN I.V.K. KLEUTER EN BASISSCHOOL Vorming nieuw schoolbestuur Zoals u enkele weken geleden in De Schans hebt kunnen lezen, is er eer com missie benoemd, die een nieuw schoolbestuur gaat formeren» Deze commissie is gevormd door leden van schoolbestuur, personeel kleuter- en basisschool en oudercomité» In eerste instantie zijn de statuten gevormd en behandeld door schoolbestuur, personeel en oudercomité» Hierna zijn de model-statuten na en kele veranderingen en aanpassing aan de wensen van de drie betrokken partijen goedgekeurd. Deze zijn nu gestuurd aan de Katholieke Schoolraad Limburg te Roermond voor definitieve goedkeuring. Het nieuwe schoolbestuur kan dan zor gen voor het passeren der akte, via de notaris, voor de oprichting van de "Stichting Katholiek Onderwijs Castenray", Het nieuwe bestuur zal in eerste instantie bestaan uit vijf personen» Een persoon te benoemen door schoolbe stuur en vier personen door het oudercomité of de ouders» Het oudercomité zal de vier door de ouders te benoemen bestuursleden trachten te krijgen via een stemming door de ouders van de leerlingen der kleuter- en basisschool en de ouders van kleine niet schoolgaande kinderen» De bedoeling is dat er over enkele weken een lijst komt met hierop alle namen van de betrokken ouders» Wij zouden u willen vragen dat U hierop een zes-tal personen aankruist die u geschikt acht voor het nieuwe schoolbestuur» Het oudercomité zal hierna de personen met het hoogst aantal stmmen vragen om kandidaat te zijn voor het nieuwe schoolbestuur» Dan zal de definitieve stem ming volgen voor de vier dooi' de ouders te benoemen bestuursleden» Kort samen gevat betekent dit: santenstelling van een kandidatenlijst door en uit de ouders van de kinderen der kleuter- en basisschool en kleine niet-schoolgaande kinde ren» Hierna stemming voor vier bestuursleden» U zult bij de lijst een envelop ontvangen om het stembiljet in te doen, waarna het door het oudercomité zal worden opgehaald» Als iemand uit het oudercomité in het nieuwe schoolbestuur gekozen zou worden, betekent dit wel dat hij niet in het oudercomité en schoolbestuur tegelijk kan zitten, Een en ander zal nog tijdig in De Schans bekend worden gemaakt» Verder zal bij de stembiljetten een begeleidend schrijven zijn» Als er een nieuw bestuur is zal er in de loop van de winter een vergadering plaats vinden van het oudercomité met de ouders van kleuter- en basisschool» Het oudercomité. Speelgoed voorlichtingstentoonstelling Op 1 en 2 november a»s» zal er te Wanssum in het Gemeenschapshuis een regionale speelgoed voorlichtingstentoonstelling worden gehouden» De openingstijden zijn: zaterdag 1 november van 15-00 tot 21,00 uur zondag 2 november van 10.30 tot 12»3Q uur en van 11.00 tot 17-00 uur. De bedoeling is de oudere te informeren over verantwoord speelgoed (het komen de sinterklaasfeest) en te laten zien dat spelen niet alleen een plezierige tijdspassering is, maar ook een verkenning van de wereld om zich heen. Het kind gaat op onderzoek uit en ontdekt wat het kan. Het krijgt hierdoor meer zelfvertrouwen» Er zal speelgoed tentoongesteld worden voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Ook zal er aandacht worden geschonken aan verantwoord speel goed voor het minder-valide kind. Verder zullen er mensen zijn die de nodige informatie kunnen verstrekken. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de oudervereniging Wanssum met medewerking van het Regionaal jeugdcentrum Venray. Deze tentoonstelling is voor iedereen toegankelijk; ook voor de ouders van kinderen buiten Wanssum. Het oudercomité.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 2