—2— Receptie kampioenen» Redaktioneel Om iedereen in de gelegenheid te stellen te weten wat er zaterdagavond j.l. in het gemeenschapshuis te doen is geweest, geven we (red*) een verslag van de drukbezochte receptie der ruiters. Die er geweest zijn kunnen die recep tie hierdoor nog eens beleven. De receptie werd geleid door de ceremonie-meester W. Verheyen, secr. Venray. J. Philipsen, J. Donders en de van de ponyruiters afkomstige jongeren W. Classens en J. Geerets behaalden onder de zeer goede leiding van instruc- teur-kommandant de heer G. Luycks het Limburgs kampioenschap in de klasse licht. Dit is wel de onderste trap naar verder sukses, maar als U weet dat 15 groepen (k-tallen) naar deze eer dongen, dan begrijpt U dat de prestatie niet gering was. Voor de heer G. Luycks is dit natuurlijk een geweldig sukses, 3 jaar per soonlijke leiding werd bekroond. Deze 5 mensen werden dan ook zaterdag letterlijk in de bloemetjes gezet, door de Dorpsraad, maar vooral door de ponyruiters. Het was een geweldig kleurig gezicht die jongens en meisjes in uniform de bloemen te zien-aan bieden (geschonken door Jan en Door Philipsen). Namens hen sprak Peter Strijbos een felicitatie-woordje. We hopen dat uit hen de volgende k ruiters komen voor het achttal. De geestelijk adviseur Mijnheer Pastoor vertelde dat hij ook had paard gereden in zijn jonge jaren (hobbelpaard!). Hij zei hierbij een toepasselijk versje op, behalve het laatste woord! De volgende spreker was de heer L. Horrichs, voorzitter L.L.R.B. (LimD. Land. Ruiter Bond). Hij feliciteerde namens het hoofdbestuur. Hij herinnerde zich dat hi j" bi j hét'vO-jarig jubileum in Castenray geweest was. Vaak had hij tot zijn spijt niet de Castenrayse ruiters kunnen feliciteren, maar de toekomst zag hij zonnig in met deze instructeur-kommandant Hem feliciteerde hij dan ook nog eens extra en vertelde er nog bij dat deze van de N.C.B. afkomende man in Limburg zijn ruitervrienden had gevonden. Hij sprak de wens uit dat dit sukses hem zou stimuleren om verder te gaan en kijkende naar de ponyruiters dacht hij dat er spoedig een 8-tal inzat. Toen was het woord aan de heer P. Steeghs, voorzitter Dorpsraad. Namens de gehele gemeenschap Castenray, feliciteerde hij het '+-tal met dit kampioen schap. Als oud-ruiter wist hij precies wat zo'n sukses te betekenen had. Hij prees vooral de goede samenwerking van "De Eendracht". De naam deed weer eens eer aan! Bij het zien van een afvaardiging van B en V/ pleitte hij nog eens overdui delijk voor subsidie vq,or verbetering van het ruiterveld. Namens 3 en W sprak wethouder Loonen. Hij vertelde dat hij graag gekomen was, te meer daar deze rijvereniging de oudste rijvereniging der gemeente Venray is. Hij wist zich nog de gloriejaren van H. Smits (Juppen Driek) te herinneren. Wat de subsidie betreft, beloofde hij nog eens een goed woordje te doen bij de betreffende personen. W. Verheyen feliciteerde als kringsecretaris van kring Venray. Secretaris Classens, van onze rijverenigingvertelde dat in 1977 de ver eniging 50 jaar bestaat. Dit waarschijnlijk om Roermond te attenderen. Een bondsconcours organiseren is voor een jubilerende vereniging een ge weldig evenement! Tot slot kon de voorzitter de heer Wismans iedereen hartelijk danken, zowel ruiters, sprekers als de vele bezoekers voor het welslagen van deze receptie. Met deze woorden opende hij het ruiterbal. Velen bleven dit bal meevieren en dat er sfeer en gezelligheid in de zaal was bleek wel uit het feit dat het k-tal met de kommandant op de schouders de zaal rond moesten! Redaktie

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 2