T Y®£Y£ii_2£Ë£Ë£li2IE2 basisschool Sinds enige jaren verlangt de wet, dat alvorens een kind wordt toegelaten tot een vervolgschool, het of examen of een psychologische test ondergaat- Nu gaat de voorkeurvan alle vervolgscholen uit in deze regio naar een test. De kosten hiervoor zijn weliswaar dubbel zo hoog als voor -een examen, maar de ge meente draagt voor bij in de kosten van de test. In beide gevallen bedragen de kosten voor de ouders 20,' Eerstdaags zullen de 6de klassers een brief mee naar huis brengen met: a) enige toelichting op het testonderzoek. b) een invulstrookje voor deelname. c) een brief/vragenlijst met algemene inlichtingen over de achtergronden van de kandidaat. Het is de bedoeling, dat de brief met inlichtingen over gezinsamenstelling en de aanmelding zo spoedig mogelijk weer op school ingeleverd worden met het bedrag van 20,— 6 Het onderzoek of test omvat een reeks van aktiviteiten. Op 3 nove ber wordt eerst een schriftelijk onderzoek gedaan naar schoolvorde ringen en de intelligentie van het kind. Dit gebeurt gezamenlijk onderleiding van iemand van 't Bureau voor onderwijs en beroepskeuze uit Geleen. Later, rond nieuwjaar, komt dan een onderzoek voor elk kind afzonderlijk. De resultaten van deze onderzoeken worden dan besproken met de leerkracht of leer krachten van de school. Waar afwijkende opvattingen zijn van de school en de test,wordt de zaak nog eens nader bekeken. Dan he Doen de ouders gelegenheid kennis te nemen van de real taten in een per soonlijk gesprek met de psycholoog. Tevens krijgen de oudes later nog een schriftelijk verslag waarin alle bevindingen en adviezen staan, die er toe kunnen bijdragen een zo verantwoord mogelijke keuze te maken. TOOS COX en TWAN STEEGS Gaan trouwen op vrijdag 3 oktober om 19.00 uur in het stadhuis te Venraij. Daarna om 16.00 uur in de H.Matthiaskerk te Castenray Wij nodigen U uit om gezellig met ons een glaasje te komer, drinken van 19.00 tot 20.00 uur in Zaal Hezen, Hosterweg 60 te Castenraij. Wij gaan wonen: Meidoornstraat 25,Blerick. S.V.CASTENRAIJ E—september: Programma zondag 28 september: Ijsselsteijn 2 - Castenraij 1 Leunen 2 - Castenraij 2 D.I.S. 3 - Castenraij 3 D.I.S. 9 - Castenraij 4 Castenraij 1 Castenraij 2 Castenraij 3 Castenrai jlf 19.00 uur 19.30 uur 12.00 uur 12.00 uur Meterik 2 1-1 America 2 0-2 Meerlo 2 2-2 Brughusia 3 9-2 J.Maar J.Jacobs P.Kuijpers P.Beumers

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 3