RUITERKAMP 1975 Op ^-5 en 6 juli hebben wij weer onze jaarlijkse ruiterkamp gehouden, voor de derde keer bij de fam. Beunen in Overloon. Naar deze plaats gaan wij zeer graag heen want om een kamp te houden wwar nog meer ruimte is als bij Beunen vindt je nergens. Van de ruimte en vrijheid die ons daar gegeven wordt maken wij dan ook dankbaar gebruik. Over vrijheid gesproken: "Hier mag alles" zegt Beunen, "als je maar braaf bent". Toen de ruiters, zestien man sterk, op vrijdagmiddag hier vertrokken, regende het maar er werd toch in goede stemming vertrokkenin de hoop dat het goede weer toch wel niet lang op zich zou laten wachtenen zo was het ook, want zij waren nog maar nauwelijks weg of het klaarde op en hebben wij prima weer gehad om eeri ruiterkamp te organiseren. Nadat, de ruiters goed in het ka> p te Overloon waren aangekomen werd er nog diezelfde avond een begin gemaakt met de wedstrijden welke er tijdens het ruiterkamp gehouden werden. Zo werd er begonnen met de grote prijsvraag "Wie wordt kampioen van het ruiterkamp 1975?"Hier mochten alleen de deelnemers aan meedoen en voor de winnaar was een prijs beschikbaar gesteld. Verder werd er die avond nog een individuele dressuurwedstrijd gehouden met verrassende uitslagen. De zaterdag stong helemaal in het feeken van de sport met erg verschillende wedstrijden. Dit moet ook wel, want het is toch de bedoelirt om iedere ruiter evenveel kans te geven om kampioen te worden. De vlaggenzoekwed-^ strijd,die dit jaar te voet werd gehouden, verliep nu toch heel wat rustiger nu er geen gehinnik van de paarden bij was. In de namiddag werd er in het kamp voor veel publiek, ja echt waar, een stormbaarnrace gehouden waar natuurlijk iedereen aan meedeed, behalve hij die niet in goede conditie was. Bij het Taille Ho gingen de bezoekers oog eens goed staan om de deelnemers nog eens extra goed aan te wakkeren. Er werd dan ook hard gereden om hier zoveel mogelijk punten bij te behalen door dit in de kortst mogelijke tijd te rijden. Deze maakte een tijd van 1,323 en in de wedstrijd was de kortste tijd 1,30 minuut. De stoelendans die daarna volgde was ook wel mooi om naar te kijkenen te zien hoe hard er gelopen werd om een kist te krijgen want er rr.oefct er telkens een uitvallen. Wat werd er toch goed opgelet of er niet gefloten werden dan. maar zo snel mogelijk afstijgen en met het paard aan de hand naar het kistje lopen. Dit ging zo d or totdat er m ar eentje overbleef en dit was ^an de winnaar. Hiermee was de wedstrijd dan ten einde en kon men gaan berekenen wie er kampioen was geworden door van de vijf onderdelen de meeste punten te hebben behaalden door wie dit geraden was. De p ouderavon werd ingezet met een H.Mis welke door onze geestelijke adviseur werd opgedragen. Hierna werd do kampioen van het ruiterkamp 1975 uitgeroepen. Dit is geworden: Jac Wismans. Door de Fam.3eunen waren drie prijzen beschikbaar gesteld voor hen die de beste prestatie leverde gedurende dit ruiterkamp. Door het geven^P van deze prijzen (kunsvoorwerpen) laat de fam. Beunen toch wel zeer duidelijk zien hoe zij met ons meeleeft en hoe het gewardeerd wordt dat wij wedstrijden houden waar zowel deelnemers als de toeschouwers wat aan hebben, Voor deze geste zijn wij zeer erkentelijk en wordt dan ook hoog gewardeerd. De tweede prijs was voor Gerty Gerrits en de Derde voor Henk Strijbos- De kampioen werd door liefst acht personen getipt maar Anita Seijkens heeft de prijs (een grote worst) gewonnen, omdat zijn het beste geraden heeft met hoeveel punten hij kampioen zou worden. Toen het donker begon te wordenwas het tijd om het grote kampvuur te ontsteken. Die mocht gedaan worden door de amazone die de beste prestatie had geleverd tijdens dit kamp. Verder werd de avond nog gezellig doorgebracht waarbij allerlei sterke verhaaltjes vertelt werden en zo was het laat voordat er iemand aan dacht. De zondagmorgen werd er nog wat geoefend en een ijsje geeten wat werd aangeboden door de heer Thoonen die ieder jaar op bezoek komt tijdens ons ruiterkamp. Tto besluit van ons ka- p werd nog de wedstrijd gehouden: Zich vergissen met Ome Piet. Deze wedstrijd telde nergens meer aan mee en werd gewonnen door Jac Stip hout. Toen ieder zijn spullen weer bij elkaar gezocht had werd het tijd om de Fam. Beunen heel hartelijk te bedanken voor e gastvrijheid die zij geschonken hebben, "dit is geen afscheid"zegt Beunen, "maar een tot ziens", want dit is voor mij voor herhaling vatbaar. Mogen wij dan totslot iedereen zowel meneer Pastoor als de keukenstaf hartelijk bedanken voor de medewerking om dit RUITERKAMP 1975 goed te doen verlopen en dat dit geslaagd mag heten, daar zijn wij met zijn alle zeker van.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 4