Y£ÜZ£il_®®£iii££e Jeu6d zoekt vakantie-adressen. Er wordt op gerekend dat 1 juli twee treinen bij Oldenzaal kunnen binnen rijden., elk gevuld met ca. 800 kinderen tussen de 5 en 18 jaar. Tto 8 augustus komen zij hier de broodnodige ontspanning zoeken, die zij in hun eigen stad moeten missen, enerzijds omdat de vrije ruimte nagenoeg ontbreekt, anderzijds omdat zij in omstandigheden verkeren die een zorgelozenvakantie onmogelijk maken. Is de situatie daar in Berlijn, zo'n 700 kilometer van ons huis, dan nog zo ernstig. Is een telkens weerkerende vraag. Ja! is het antwoordvan de Kinder hulp-organisatie en de aktie in Berlijn zelf. Aan het politieke front lijkt een vreedzame status quo bereikt. Maar dat eiland, die mierenhoop van mil joenen Berlijners en in honderduizendtal aanwezige gastarbeiders, temidden van de DDR, kent schrijnende toestanden. Niet verwonderlijk dat de kinderen er dikwijls de dupe van worden.Berlijn telt evenveel kindertehuizen als het totale aantal in ons land.; het aantal gevangenissen wijkt niet veel af van het Nederlandse totaal. Duidelijke illustraties van de onevenwichtige samenleving in een deeltje Eu ropa, dat dertig jaar na afloop van de Twee Wereldoorlog dagelijks merkt dat er in.-de politieke situatie het een en ander veranderd is. Materiaal mankeert het de bevolking aan weinig. Weliswaar springen de huren van de nieuw bouwhuizen naar waanzinnige hoogte, maar het is geen kwestie van de kinderen eens goed volstoppen, omdat ze het thuis zo slecht hebben. De triestheid van de muur spreekt de Berlijners niet meer zo sterkaan- ze hebben zich er van afgewend- m ar de geisoleerde ligging zorgt voor duidelijke sporen in de Berlijnse samenleving. Delen van de stad verpauperen. In half ingestorte huizen, die velen in de slag om Berlijn, woont hier en daar nog een gezinnetje. Vrijheid, blijheid, jawel(!) Reden voor de Stichting Pax Christi Kinderhulp door te gaan, maar ook aktie. Dat betekent: kontakt met de vaste gezinnen (vakantiegezinnen),maar ook werven van nieuw adressen om te bereiken dat elk jaar aan het begin van de zomer 1600 jonge Berlijners vijf weken naar Holland kunnen komen. Samengewerkt wordt met geli kstermende organisaties uit omringende landen en het eigen land. Zolang dc Berlijnse kinderen een beroep doen op deze ideële instellingen gaan ze door...... Duizende Nederlandse gezinnen hebben in afgelopen jaren Berlijnertjes in hun kring opgenomen. Pax Christi Kinderhulp is verheugd om de 1000 her-uitnodigen die al voor de zomer zijn binnengekomen. Voor 600 meisjes en jongens wordt thans nog een vakantieadres gezocht. Vooral in het distrikt Noord-Limburg waar het aantal gastgezinnen van vorig jaar bijna met de helft moet worden uitgebreid,omdat hier de kinderen nog kunnen genieten van de ruimte, natuur en gezonde lucht. De medewerkers van de Stichting i het distrikt Noord-Limburg hopen dan ook dat iedereerf'"ait leest zich eens afvraagt wat hij of zij zo'n Berlijns kind zou kunnen bieden. Voor verder informatie kan men zich wenden tot één van de onderstaande kontaktadressen. Meermalen wordt de Stichting benaderd met de vraag of giften kunnen worden overgemaakt. Voor dat doel is beschikbaar gesteld gironummer 8l 15 ^8 van de Amro-Bank te Sneek, t.g.v. de Stichting Pax Christi Kinderhulp. Dhr. J. Bennis, De Aldenweg 20, Venra.ij tel: 0^780-2731. ALDE PRINSEN Morgen, zaterdag 15 maart houd,n we onze jaarlijkse feestavond. We komen bij elkaar in café van Rhee om 20.00 uur., vanwaar we om 20.30 uur per bus vertrekken naar "Het Veulen".

Castenrays dorpsblad De Schans | 1975 | | pagina 2