-5- CuSELSE SCHANSEKNUPPELS INNEKES Bij deze wil ik U nogmaals allemaal hartelijk bedanken, voor 't afseheid op 't Vorstenhal. Vorst-bestuur-Raad van Elf-muziek en allen die.die aanwezig waren. Heel bijzónder de "nikkers" die dit zo goed verzorgd hebben. Verder iedereen die in het afgelopen jaar zijfi medewerking heeft verleend. Hopende dat op 11 januarie de nieuwe Prins ook. zo ..zult. .ontvangen neem ik nu afscheid. Prins Hay den vierde. Foto's van dit afscheidbal kunt U bezichtigen in café Hesen. Staat U er ook leuk op, dan kunt U ze daar bestellen. - w f. wist u???? - Dat de rijvereniging van Meterik 30 november re ce'ptie zal houden bij gelegen heid van haar 40 jarig bestaan?? - Dat er in Arnhem een alarmcongres gehouden is over dé ruimtelijke ordening over de plattelandskernen?? - Dat hier een definitiè van een kleine kern gegeven werd?? De kleine kern is een gemeenschap van mensen, die zich sterk onderling vers bonden voelen, die met elkaar hoogte- en diepte punten beleven.van het leven, dus elkander kennen en met elaknders lot begaan zijn en wier woningen gegroe peerd zijn om een centrum en waarbinnen men iedereen kent en iedereen gekend en erkend wordt als menselijke persoonlijkheid en waar men elkaar zoekt en weet te vinden door al&erlei activiteiteh? een gemeenschap die iets speci fiek eige heeft, (i dentiteit.) - - - Dat men het daar' absoluut niet met de overheid (Rijk.Prov) een s ia over het klein houden der kernen, (bevriezen) - Dat men er georganiseerd iets aan wil gaan doen. - Dat er een Stichting in het leven is geroepen die kleine kernen gaan helpen in hun strijd om zelfhandhaving. - Dat onze Dorpsraad dit toejuicht??? DORPSRAAD Verslag vergadering 13 november met gem overheid, in de personen van de heren Janssen en Oudenhoven en Grootjans. 1- Ruiterterrein: Problemen zijn in behandeling bij weth. van Oers. 2- 5 jarenplan: Riolering: Nog geen geldelijke middelen aan wezig wanneer wel was ons nog niet te zeggen. Wat de huurwoningen van St.Oda betreft moest de Dorpsraad zich maar in ver binding stellen met ir. Rohaan van St.Oda om een technische oplossing:? te vinden. Kruispunt: Bij van Rhee: situatie komt in behandeling van werkgroep Verkeer Venraij Kaartbestemmingsplan: is gestuurd naar G.Raaijmakers zodat iedereen op een kaart kan zien, als gewenst is, waar terrein ligt. Braakliggende terreintjes: Medegedeeld is dat er van d zijde va de gemeente geen bezwaar zal bestaan tegen een gebruik- bijvoorbeeld als moestuin of^ anderzinds- van bedoelde terreintjes. Gebruikelijk is een kleine vergoeding van bijvoorbeeld f 5ibe vragen als een erkenning van het eigendoms recht, wel blijft natuurlijk gelden dat als de gemeente de grond nodig heeft deze ook beschikbaar moet worden gesteld. Dorpsraad zal belangstelling peilen en aan de gemeente berichten. Woningenbouw: In het kader van het beleidsplan woningbouw kerkdorpen is de bouw van 2o woningen voorzien tot 1985- Er zijn er reeds 10 gebouwd -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 8