f vervolg basisschoool Dat de kinderen willen lezen merkt U zelf iedere dag. Ze zoeken naar woorden in de krant, op t.v„, in de bus(als we naar de gijmzaal gaan!), overal als er een gelegenheid is. G arne stel ik de kinderen in de gelegenheid een boekje te lezen aangepast aan de leescapaciteitDat dit lezen de taalontwikkeling ten geede komt spreekt voor zich. Laat de kinderen altijd hardop lezen. Control eer af en toe of ze geen fouten maken. Laat ieder boekje twee maal lezen. Neem zelf de vrijheid om er 1 of 3 van te maken. De uitleenprijs is 5 cent per boekje. Ik wil voorstellen om de kinderen f 1, - mee te geven, dan kunnen ze 20 boekjes lenen en hoeven ze niet iedere keer een stuiver mee te brengen, met alle gevelgen van dien. In het begin van de volgende week krijgen de kinderen het rapport, uitgezon derd die van de eerste klas. (die drie weken later). Zij maken een werk boekje dat gedeeltelijk afgestemd ïs op kerstmis. De ouderavonden 10 min per kind worden in januari gehouden. Dit wil niet zeggen, dat als Uw vragen over Uw kind hebt, die niet eerder be antwoord zullen worden. U kunt ten allen tijden informatie over Uw kunt krij gen. .ÖCK- Wat hiervoor gezegd wordt over de l.ij van klas 1 geldt natuurlijk voor de 1.1. van de andere klassen. De leesbeurten die ze in school krijgen zijn on voldoende om een eventuele achterstand in het lezen in te halen. e taalvorming gebeurt bij het lezen bij het hardop lezen thuis zeer goed. Kinderen die geregeld goed lezen krijgen vanzelf een grotere woordenschat Met nadruk bevelen we dan ook aan Uw kinderen te laten lezen. MEDEDELING VAN SINTER-KLAAS Beste Kinderen, 3ij dit slechte weer is het niet mogelijk dat de Pieten en ik huis aan huis U komen bezoeken. Er is bij de meeste huizen geen doorkomen aan! Je krijgt even goed je cadeautjes op 6 december .thuis hoor!!! Sinter-Klaas BEJ.^RDENVERENIGING Op dinsdag 10 december 's avonds om 7 uur feestavond voor onze vereniging. Allen zijn van harte welkom. Ook die dit jaar 65 zijn geworden en voor 1 jan. '75 65 worden. G. van Kuijck met de vrouw en Piet Rambags met de vrouw als er nog meer zijn die dit jaar 65 zijn geworden, willen die dat even laten weten, die horen en vai zelf bij. Meer nog over die feestavond de volgende week in de schans. Secr. S-Willemssen. 3ATi.VIEREN Vrijdag 29 november dus heden avond feesavond voor al onze leden met hun dame en verloofden. Ter gelegenheid van de huldiging van de jubilarissen en dat zijn 50 jaar lid: G.Kunen kO jaar lid zijn: HCremers-M.Emonts-Gv. Kuijck j-i .Kuijpers. Tevens vieren wij dan ook ons 55 jarig bestaan van onze vereni ging. De feestelijkheden beginnen pm 8 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2