-2- vervolg oudercomité De leden van het comiti zijn: De Heer M.Arts Klein Oirlo 19 (voorzitter) Ant.Stiphout lollebeekweg 25 (onder voorzitter) Mevr. M.Houwen-Jacobs Roffert (Secretaresse) M.Vollenberg-Ke mmelings (afgevaardigde dorpsraad) De Heren: W.Kunen Klein Oiïlo lA W.Jeucken Lollebeekweg 22 P.Emonts Horsterweg k^-a Mevr: M.Luijks-Maes Horsterweg 29 P.Madou-Hegger Venraijseweg lAA. RAYONKOMMISSIE VENRAIJ/G.A.K. Naar aanleiding van binnen komende berichten over minder prettige behandeling bij het G.A.K. van mensen, die:iin de W.W» lopen, heeft het dagelijkse bestuur van de Rayonkommissie een gesprek gehad met de heer Besters, direkteur van het G.A.K. Hieronder volgt een samenvatting van het gesprek: Ingaande op de klacht, dat personen in het bijzijn van andere gegevens moeten verstrekken aan een functionaris van hec G.A.K.verklaart de heer Besters? dat deze gang van zaken fout is. Hij zal maatregelen nemen om dit in de toe komst te voorkomen. Iedereen moet gelegenheid hebben voor een persoonlijk ge sprek. N.a.v. deze zaak licht de heer Besters êên en ander toe: Vó5r de oorlog moesten de mensen die werkeloos waren iedere dag komen stempe len; men kreeg daar STEUN. In 1952 is er een verzekering voor in de plaats gekomen. Ieder die onvrijwillig werkloos is, heeft recht op een uitkering zoals bij een verzekering. De kosten hiervan worden gedragen door de werkgevers es werkne-- mers samen., die hiervoor hun premies betalen. In 1952 wilde men af van de mensonwaardige toestanden van het stempelen van voor de oorlog. Van de andere kant moest misbruik worden voorkomen. Dit. heeft men dan alsvolgt geregeld:wanneet iemand werkeloos is, meldt hij of zij zich bij het arbeidsbureau.Dit geeft het door aan het G.A.K. dat met de uitkering van de W.W. belast is. Het G.A.K. stuurt aan de betrokkene werkeloze bericht, dat zij het formulier van het arbeidbureau hebben ontvan gen en voegen hierbij een werkbriefje toe. Deze werkbriefjes bevatten enekele vrggen als: hebt u werk verricht in de afgelopen week, hebt u al werk gevon den etc. Iedere week moeten (deze briefjes ingevuld worden. Men krijgt dan tevens een nieuw briefje voor de volgende week. Men kan er op invullen wat men wilt. Via steekproeven wordt echter kontrole uitgeoefend. In de praktijk blijken de briefjes slechts ingevuld te worden 65 van de 100)Nu er veel werkelozen zijn, wordt de vaste functionaris geholpen. Bij goed ingevulde briefjes kunnen de mensen weer snel gaan. Niet goed inge vulde briefjes worden samen ingevuld. Dit zorgt voor oponthoud. Door in de wacht kamer bij de pensen rond te gaan heeft men gedacht sneller te werken, dan in het geval ieder in een kamer af te handelen. VERDERde functionarissen, die op de meldingskamers, zoals in de clokert zitten, moeten alleen de werkbriefjes innen en krontrol ->es uitvoeren. De func tionarissen weten niets van de uitkeringen en kunnen geen besluit nemen over wel of niet op vakantie kunnen gaan: voor deze zaken kan men bij het G.A.K. te Venlo te recht. Het G.A.K. mag niet eerder uitkering doen, dan voordat zij in het bezit zijn van de paieren waaruit blijkt, dat de persoon onvrijwillig ontslag heeft gekre gen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2