-2- In L.Marques landden we veilig (hoofdstad van Macambique) We werden meteen omsingeld en naar het station gebracht. Hier. werd alles door zocht op wapens. We hoorden dat alles vrij rustig was en dat hier en daar nog wel geschoten werd. Tijdens de bustocht naar het huis van onze Confraters zagen we wel dat winkels geplunderd en vernield waren.,dat soldaten barricades opruimden om ons door te laten. Bij het tehuis was alles donker, omdat ze ons niet verwacht hadden. Wij roepen, en ik zal precies hun antwoord zeggen, "verdomme, zijn jullie er, wat geweldig!" Meteen was iedereen op de been. Er kwam bier en toen natuurlijk vertellen! Wat was er hier gebeurd?? Na het bezetten van het radiostation zijn verschillende blanken de negerwijken ingegaan en hebben daar de zwarten gevraagd of ze van de Frelimo waren, zeiden ze "Ja" dan kregen ze zonder meer de kogel.! Hoeveel er zo af gemaakt zijn weet niemand te vertellen. Uit alles blijkt dat dit een wanhoop*daad van enkelen is geweest De Afrikanen beantwoorden dit door barricade's op te werpen en winkels te plun deren.Vele blanken zijn vermoord of hebben hun., leven met veel moeite kunnen redden. Op het ogenblik is alles rustig. De stad zit vol soldaten: Portugezen en van Frelimo. Deze middag ben ik met onze paters in de kerken geweest, allemaal be staande uit zwarten, daar was niets gebeurd. Onderweg werden we wel weer aan gehouden en onderzocht op wapens. De missie wordt gerespecteerd en daarom hebben we niet veel te vrezen. De grootste nood is de honger!. Gelukkig kan ik met Ned.geld wat doen om te helpen. Naar mijn eigen missiepost kan ik nog niet vertrekken. De meldingen uit andere steden zijn berustend. Wat de toekomst brengt? Wij weten het niet. Wel weet ik dat de mensen ons nu meer nodig hebben dan ooit. Met Gods hulp en Uw gebed hopen wij ons beschikbaar te houden om onze bijdrage te leveren aan de hulp aan de lijdende mens in Macambique. Hartelijk groeten allen Br. M. Philipsen. P.S. Broeder Philipsen is intussen in zijn missiepost aangekomen. Hij maakt het best. PAROCHIE-NIEUWS. Week van 19-26 oktober. Misdienaars: Bennie Wismans en Arie Seijkens. Peter Philipsen en John Versteegen. Hoogmis: Henk Strijbos en Frank Weijs. Zaterdag: Zondag: Maandag: Dinsdag: Woensdag: Donderdag: Vrijdag: Zaterdag: 19-00 uur Werelrlr i_.' -0 8.00 10.00 uur Geen vroege. Z.OC uur 800 uur ,7;.30 uur: 8.00 uur 19.00 uur jrd. Fransica Roelofs-Keijzers lJ-£ i.;erl. fam. Seijkens- Wismans Yheod. Ketnraelings ,ird. Antoon Steeghs. Gezinsmis (Int. Offeraars) Bijz. int. (T.) Ter ere van H.Gerardus (C.) jrd. Jos Jenniskens. Donderdagavond repetitie kerkelijk zofegkoor. i

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2