-2w Door allerlei omstandigheden zoals ruilverkaveling enz, wonen er geen familieleden meer van hem, en zijn oudere zijn in een rusthuis^ dat er in Castenraij geen is. Hij is nu eenmaal Castonraij's missionaris, en hot zal moeilijk zijp hem onder een an dere plaats thuis te brengen. En nu dan zijn laatst'é wedervaren. Dan, is de laatste twse jaar plaatsvervanger van een Bisschop geweest, met al de verantwoordelijkheid van de bisschop. De Nederlandse paters, de inlandse paters en de gelovigen zouden hem zeer gaarne als bisschop ge houden hebben,'maar dat kan nu eenmaal niet. Het moet een inlander zijn, om zo spoe dig mogelijk voor hun de zaak zelfstandig te maken, en dat vind ik ook. De nieuwe bissohop is nu gewijd, en Dan heeft denk ik op 2B aug. in zijn paroghie zijn 25 jarig priesterfeest gevierd. Ule hebben hier echter nog geen bericht van ontvangen. Hiel heeft hij over de bisschopwijding geschréven en nog wat anderss Ik denk, hij wil weer naar zijn nieuwe parichie, en als de nieuwe bisschop hem weer vicaris generaal wil maken, dit toch zo maar niet zal gaan. -■ En nu moet hij toch officieel benoemd zijn. Hoe dit samen zal gaan, of wat daarop zal volgen weten wij ook nog niet. Hij is nu eenmaal een van de kopstukken van de Flores-missie, een van de mooiste missies van de wereld. En Castenraij kan ruim te vreden zijn, over zijp eerste priester en missionaris. Dit is hot ook door hem in het verleden zo ruim, ik zou haast zeggen geweldig te steunen, waarvoor nogmaals hartelijk dank. De laatste vijf jaar is dit echter nihil geweest. Zij geven zich toch helemaal, gans en al. Krijgen geen salaris, en moetem zich maar aan allerlei, sems bijna aan onmogelijke toestanden, aanpassen, geldgebrek is er ook zowat altijd» Daarbij, Dan is van natuure geen bedelaar. Als ik bedenk hoe ze hier in UJell vorig jaar 18.000,— gulden bij olkaar brachten voot de Uiellse missionarissen en Elders- home nu voor de Missie 13.00,— Doch dit over gold is nu juist niet de bedoeling van mijn schrijven. Dan komt half okt. naar huis. Hij is geen voorstander van feest -vieren, doch ik zou toch graag zien, dat er in Castenraij eon pl. dienst gehouden wordt ter gelegenheid van zijn 25-jarig Priesterfeest. - Zouden er niet een paar oude vrienden van Dan zijn die zich daar eens voor in willen spannen? Cato is de vakantie niet zo buitengewoon meegevallen. Ze ging met goede, moed naar R'dam, naar de keuring wat de gewoonte is van de missionarissen. mee/ide dat haar niets mankeerde maar jawelj De volgende-week... een operatie. De. chirurg zei nader hand tegen haar dat hij erg ongerust over haar pas geweest. Ze waren me;t' 3r chi rurgen. De èperatie is echter zeer voorspoedig verlopen, maar ze .moet nog maar steeds veel rusten. - UJij beiden begonnen de 80 nog een jaar ooi: te voelen, en, hebben toch pog zo; graag bezoek uit Castenraij-, doch er komt bijna niemand. UJij blijvpn nog steepsv Castenraijers Hopende niot te brutaal te zijn geweest. G.UJeijs. x MEDEDELINGEN BASISSCHOOL De gijmzaal in Oostrum is gereed. De 1.1. van onze school -hebben reeds kennis' tje- - maakt, lïlogen wij U nogmaals verzoeken om gijm-schoenen te kopen? Geen zwarte zool, f Verder helpt U ons mee te werken aan de hygiënische verzorging, door er op toe te zien dat de gymspullen schoon zijn, Tijdens do vorige week gehouden bijeenkomst van de ouders) is een werkgroep gevormd die samen met ons plannen beramen zal, om te komen tot een oudervereniging. Als er nieuwd hierover is laten wij het weten. Personeel Basisschool. HEBT U HET ENQÜETE FORMULIER AL INGEVULD????

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2