-2- MEDEDELING BASISSCHOOL EM KLEUTERSCHOOL Veel ouders zullen ongetujijfeld een zucht van verlichting slaken, als op maandag 12 augustsus hun kroost weer op pad gaat richting school en het geregelde school leven weer begint. Over het vakantie-weer kunnen de meningen wel verdeeld zijn, maar dat het prachtig was zal niemand zeggen. Op het ministerie van onderwijs en wetenschappen hebben ze ook niet stil gezeten en in de eerste dagen van de vakantie kwam het besluit af, dat reeds langer in de lucht hing, en dat bsvatte, dat Uw kinderen niet langer dan 5^ uur per dag in de school les mogen genieten, In alle scholen heeft dit enige verandering tot gevolg gehad. Ook bij ons. Nu zullen wij ook woensdag voortaan tot 12,15 uur doorgaan. Dit was al in veel scholen van Venraij en omgeving gebruikelijk. Een twedde verandering betreft de zwminstructie. Deze is niet meer op vrijdag ochtend, taaar op donderdagmiddag.Deze verandering werd veroorzaakt door het ingewik kelde busvervoer en schooldeelname. De deelnemende klassen zijn voorlopig 5 en 6 maar later in het jaar wordt dat weer 4 en 5. Een derde verandering die op til is, betreft de lichamelijke opvoeding oftewel gymnastiek. In Oostrum wordt momenteel gewerkt aan een voltooing van een gijmnastiekzaal.Deze is bestemd om gebruikt te worden door de scholen van Oirlo-Oostrum en Castenraij, zodat dan alle scholen van de gemeente het gebruik van een zaal hebben.Castenraij kan gedurende twee schooltijden (een voor-en een namiddag) over die zaal bescikken. De leerlingen zullen dan met de leerkrachten per bus gehaald en gebracht worden. Als het zover is, zullen er wel nadere bekendmakingen komen over gymkleding en schoeisel. De aanvangtijden van de lagere school blijven om kwart vóór negen en om half twee. In samenspraak met de kleuterschool leek ons dit de redelijkste oplossing. Gelijke aanvangs- en eindtijden van de beiden scholen zijn, hoe begerenswaardig ook, hier niet en nergens te verwezenlijke; voorlopig althans, want de lesuren van de beide scholen liggen te ver uit elkaar en zijn voorlopig niot wettig te veranderen. Wij, het personeel van de scholen, hopen wederom dezelfde medewerking te mogen ontvangen van U zoals we da t al jaren gewend zijn. Ito danken U dan ook bij deze hartelijk voor de medewerking die wij in het verleden steeds hebben mogen ondervinden. Het is voor alle ouders misschien gemakkelijk om nu al do volledige data van vakan ties en vrije dagen te hebben. Ulelnu hier is ie; Herfstvakantie 21-10 t/m 26-lo Kerstvakantie 23-12 3-1 Paasvakantie 31-3 11 0-4 Pinkstervakantie 19-5 Zomervakantie 30-6 31-7 Vrije Dagen: 6 December 10-11-12 februari 8-9 mei 26-27 augustus (kermis) schoolreis. Personeel Basisschool KLEUTERSCHOOL Geachte Ouders, Aansluitend op hetgeen reeds op de ouderavond is gozegd willen wij U nog enkele

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2