vervolg aardgas in Castenray: Vraag: Wanneer komt het individuele huisbezoek? - antwoord: OJe beginnen od l.^an hebben onneveer 5 weken nodig. September Vraag! Is het mogelijk dat II eerder kunt komen - in verband met bedrijf suit- - braiding b.v,? - antujoord: UJe zijn gebonden aan dit tijdschema, maar bereidwilligheid is er on zerzijds zeker. Andere ervaren mensen zijn .er ook. Vraag: Wat doen uie met de gasstralers die in varkenshokken gebruikt wordop? - antwoord: Ze voldoen niet aan de normen. Er zouden een gas en luchttoevoer via een ventilator nodig zijn. Verwarming met buizen is beter. Na nog enkele pluspunten op te noemen alsjschone stook en stookzekerheid werd deze avond besloten. Mededeling Gemeente: Eerder op do avond word door de heren van de gemeente medegedeeld dat Uloonver— eniging St, Oda in haar huizen in Castenray centrale verwarming gaat aanleggen, bij voldoende interesse. Redaktie. De basisschool publiceert en deelt mede. .Enkele opstelletjes' van de eerste klas. Een opstel zelfs van een kind van 6 jaarj Op de dag van de Wereldmissiedag voor de kinderen heeft broeder Philipsen enkele filmp jes aan de schoolkinderen vertoond en heeft hij verteld over zijn werk in Mozambique. De kinderen en hut personeel zijn hom daarvoor dankbaar, want op zo'n dag is het zeer interessant, ipmand te zien en te horen, die het dagelijks leven in de missie meemaakt. Zo "leeft" alles veel meer. De kinderen hebben hun bijdrage dan ook bestemd voor broeder Philipsen die zelf deze gift meeneemt naar de kinderen van zijn missiepost. Bedankt broeder. En nu de opstelletjes: - Wilma v.d. Ven - 6 jaar: Sneeuw-witje ligt in een wiegje. Daar komt de koningin aan. De koningin gaat naar het wiegje toe, de koningin kijkt in do spiegel, en zegt: spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is het mooiste :n het land? Sneeuw-witje is het mooiste van het land. Dat kan niet dat kan niet. De jager moet van de koningin sneeuw-witje naar het bos brengen, maar de jager doet dat niet. De jager zegt tegen sneeuw-witje daar staat een huisje - daar ga maar naar toe, Sneeuw-witje gaat er naar toe, maar sneeuw-witje wist niet dat in dat huisje zeven kabouters woonden. Sneeuw-witje zag zeven bedje, en ging op alle bedjes liggen slapen, 's Nachts kwamen de kabouters weer naar huis. Ze zagen sneeuw-witje in de bedjes liggen, Sneeuw-rwitje werd wakker en zei: wie zijn jullie? Ulij zijn kabouters en wie ben jij? Ik ben sneeuw-witje nu gaan wij eten» De koningin maakt een vergiftige appel en gaat naar de kabouters en geeft de appel aan sneeuw-witje. Nu ligt sneeuw witje in een glazen kist en de kabouters zitten erbij te huilen maar daar komt een prins aan met een paard. De prins en sneeuw-witje gaan nu trouwen. - Robert Madou. Het is nacht dat de uil in de boom zit. Hij had een zak zuurtjes. Het haasje zei: uiltje geef me toch wat zuurtjes, je hebt er zo veel. Nee, zei da uil. De koe riep uit zijn wij. Geef mij er ££n, ik ben toch jouw vriendje. Nee zei de uil. Ik vind jou helemaal niet meer leuk. Dij wil zo graag een zuurtje hebben hè, wat flauw zei de koe. Het hertje zei: geef mij er een. 3a de uil geeft het ftertje Ben zuurtj Ik vind jou mijn beste vriend zei de uil.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 3