AARDGAS IN CASTENRAY Afgelopen donderdag 16 mei werd er in caf£ Hesen een voorlichtingavond belegd door Limagas, gemsonte en belangstellenden. Aanwezig waren 3 heren van de Voor lichtingsdienst Limagas, 2 horen van de Gemeente en ongeveer 50 Castenrayse mensen. Aan de hand van eon kaart werd duidelijk gemaakt waar de uitbreiding van het aard- gasnet zal komen» Dit is: Lollebeekweg tot huisnummer 42, (ïlatthiasstraat - Tunnelweg t/m 7. Roffert t/m 17 - 12? Castelowog - Campagne en Castenr§yseweg ten zuiden van de Provincialewog, (Tien heapt rond half oktober met de directe voorbereiding te beginnen. De regeling voor inruil en ombouw blijft geldig tot september 1975, lliil men hierna nog aan sluiten dan kost dit 200,00. I\la verder nog vele technische on ekonomische gegevens te geven (die te zijner tijd nog bekend worden via "Do Schans" indien nodig) kwam de pauze waarin de kaart bekeken kon worden en waarna men vragen kon stellen. Vraag: - lUie heeft dit plan gemaakt? - Limagas N.V. en de gemeente. Hier is natuurlijk weer het probleem geweest (en is er nog) dat de Aardgasmaatschappij een hard ekonomisch bedrijf is, lïtet aan sluiting ver weg gelegen kernen, bedrijven kan men geen winst maken. Nu is die 6,5 ton subsidie gekomen. Nu is het via baatbelasting te doen om de bestaande leidingen uit te breiden. Vraag: - Is er wel een goede informatie Uwerzijds geweest in Kloin Oirlo wie aan wil sluiten? - antwoord: Aan elk plan is een grens, 'Nu brengen we dit plan dat in de u" i.~ uitvoeringstfase verkeerd. Aan de uiteinden van dit plan werden woningen (bedrijven) bezocht om te kijken of die nog "meegesleept" kunnen worden. Dit wil niet zeggen dat die ook wat krijgen. Dit plan gaat door, het andere wordt bekeken. Na deze vraag kwam er natuurlijk vanuit de zaal een uiting van ongenoegen dat be drijven die achteraf liggen steeds de dupe zijnj Vraag: Hoe hoog komt die baatbelasting? - antwoord: Bij de min. 600 aansluitingen komt men op oen tekort van ongeveer 68,000,00. De baatbelasting zal dan schommelen tussen de 200,00 en 300,= Niet-aansluiters moeten natuurlijk ook betalen langs de leidingen. Vraag: Is het hoge - of lage druk? - antwoord: fïliddeldruk, gasdruk 1000 milimeter. Vraag: UJat doet U met bedrijven die ongeveer 100 meter van de weg af liggen? - antwoord: De aansluiting bokijkt men dan via de rentabiliteit. Als er voldoende afname is in de tijd van 12 jaar. Alles wat daarbuiten onbetaalbaar is komt voor de verbruiker. Dit moet dus individueel bekeken worden. Vraag: Hoe zit het met grote verbruikers? - antwoord: In het algemeen is middeldruk niet geschikt voor supor-afname. De transport is beperkt. Toch is op deeindpunten rekening gehouden dat er uitge breid kan worden. Vraag: Ombouwen van olie op gas of nieuwe installatie? - antwoord: In het algemeen is ombouwen te duur. Advies is nieuw. Vraag: Is het mogelijk een zodanige installatie te hebben dat mon van olie naar gas kan omschakelen en omgekeerd? - antwoord: Hot is mogelijk maar duur en moeilijk, filet twee verschillende bran ders en brandkanalen. Vraag: lilelke installatie is de beste? - antwoord: Elke ketelbrander enz. moet gekeurd zijn. fïlefkteken is Giveg. Dan is het altijd goed. Er kan verschil in prijs zijn.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1974 | | pagina 2