frasi 12 MANIEREN OM OP O L I E TE BESPAREN. 15% MINDER 15% MINDER 1. Raam open? Radiator dicht. Natuurlijk, kamers moeten af en toe worden gelucht. Maar "spui" dan niet meteen kostbare warmte. Draai de radiator of kachel uit zolang het raam open staat. 2» Zon onder? Gordijnen dicht. Met dichte gordijnen houdt u meer warmte in uw kamer dan met open. En hebt u een zonwering met ja- louzieën, prachtig, laat die 's avonds neer en sluit de lamellen. - 3. Stook een graadje lager dan anders. Heus, probeert u het maar eens. De meeste thermos taten zijn te hoog afgesteld. Stook bewust. Pas de temperatuur aan do, behoefte aan, niet' aan de gewoonte. 4. Kamers leeg? Verwarming af. Bewaar do warmte alleen voor de vertrekken die echt in gebruik zijn. Draai in lege kamers de ver warming af, of desnoods heel zacht. 5. Eén uur voor u naar bed gaat. 's Nachts-kan de thermostaat ongeveer 4 graden lager dan overdag. Stel de nachttemperatuur niet in op het moment dat u gaat slapen, In dat uurtje blijft hot echt nog wel lekker warm. "6. Tocht is taboe. Spoor onnodige tochtnaden en kieren op en sluit ze af. Maar pas op, in vertrekken waar verbrandingstoestellen staan'moet wel frisse lucht kunnen binnenkomen. 7. De zon schijnt voor niks. Als de zon lekker in een kamer schijnt, waarom zou dan MINDER nog kosten maken? Temper Uw verwarming zo lang. 15% MINDER 8. De waakvlam is geen nachtwacht, Waakvlammen van geisers en fornuizen kunt u 's nachts best missen. Draai ze 's avonds uit. 9, Hoe heet moet 't water zijn? De temperatuur van 't geiser- of boilerwater is vaak hoger dan nodig' is. Stel deze' in op de echte gebruikswaarde (b.v, afwastemperatuur En gebruik geen warm water als 11 net zo goed met koud kan. icW 15% MINDER 10. Slaapt U met open ramen? Dat is gezond. Maar doet u uw slaapkamerdeur dan wel dicht, anders moet uw verwarming veel te hard werken om uw huis op nachttemperatuur1 te hpuden. 11. Zolders en kelders afschermen. Als zolders en kelders in open verbigding staan met de rest van het huis, kunnen het warmtevreters van jewelste zijn. Scherm ze af met een deur of luik-, 12. Hebt u een glaswand tot op de vloer? En staat uw radiator daarvoor? Dan straalt veel warmte gewoon naar buiten. Hou die vast door een schot van spaanplaat aan de BUITENZI3DE met aluminiumfolie be plakt, tussen radiator en glas te plaatsen. Doe dat ook als het geen glas is, maar een licht gekonstrueerd wandje van b.v. board en dergelijke. ZQ KUNNEN 15 prqceNT.BESPAREN. HoMt

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 7