- 2 - Vervolg 40 - .jaar L.V.B.s In de 40 jaar van haar bostaan hoeft do L.V.B. enorme tempo versnellingen moeten doorstaan. De oprichting vond plaats op het hoogtepunt van wat men thans wel het "rijke Roomse leven" pleegt te noemen. Toon de organisatie eenmaal tot volle bloei gekomen was, werd het pionierswerk in êên slag teniet gedaan door de oorlog. Daarna volgde de opbouw, en waor later in steeds hoger tempo, de hoog-conjunctuur en de roerige zestiger jaren. En we zitten nu in oen tijd waarin je niet meer kunt zeg- goniji dat je het nog wel eens zult bekijken. 3e moet onmiddellijk kunnen inhaken op de nieuwe ontwikkelingen. I De L.V.B. blijkt allang niet moer het "collectieve geweten" van de plattelandsvrouwen* te zijn. ie nadruk ligt thans heel sterk op de eigen verantwoordelijkheid van de t vrouw. Het boerenbedrijf was met een ballast van braditie's en gewoonten de twintigste eeuw binnengestapt in de dertiger jaren waren de problemen in de gezinnen vaak groot. Er werd veel "gekeuterd" in dio tijd. De gezinnen waren groot en het was ondanks dat alles toch de gewoonste zaak van de wereld dat de kinderen in het bedrijf werkzaam bleven. '3e konden de moeilijkheden die later op technisch en economisch gebied zicht baar werden toendertijd al in de gezinnon zien aankomen. Het giste overal. De bevrijding bracht do grote doorbraak. De ontwikkelingen waren niet tegen te houden. De vijftiger jaren ook voor de boer betrekkelijk vette jaren maakte dat man een beter en doelmatiger huishouden kon inrichten. Het ging er nu om goede voorlichting te geven en de sneller op-eenvolgende veranderingen op de voet te volgen. Er is de afgelopen 40 jaar veel gedaan aan vorming van de leden. Er is op grote schaal voor-^x lichting gegeven op velerlei gebied. De L.V.B. heeft zich met veel moeite kunnen waarmaken, iïlaar heeft nu met haar 13.000 leden tellende organisatie - waarvan 116 van onze afdoling :ct organisatie, regionaal landelijk en internationaal een behoorlijke vinger in de pap. En wij gaan dan ook met vertrouwen de toekomst tegemoet. Met 40 jaar voelt men zich nog jong! UJc beginnen pas!!! Da voorzitster. Mevr, Classens - Vissers. KATHOLIEKE 3EUGD BEWEGING; a.s. Donderdag clubavond voor de Kabouters van 7 tot 9 uur. De Leidsters. 5.V. CASTENRAY; Uitslag zondag 9 september 1973°. E.Ui.C, 2 - Castenray 2:1-1. fj Door do langdurige droogteperiode verkeerden onze sportvelden in zodanige staat, dat de wedstrijden Castenray 1 - Hegelsom 4 en Castenray 3 - B.V.V. 2 geen doorgang konden vinden. Prooramma zondag 16 september 1973; iïleorlo 2 - Castenray 1 aanvang 14.00 uur - scheidsrechter 3. Alards. Holthees 1 - Castenray 2 aanvang 14.00 uur - scheidsrechter Theo Arts. R.K.D.S.O. 4 - Castenray 3 aanvang 12.00 uur - scheidsrechter 3.H. Poels. Denk aan de vertrektijden! E.UJ.C. 2 - Castenray 2: Castenray 2 heeft z'n eerste punt binnen. In 0e uitwedstnjdr tegen E.UJ.C. 2 uit UJell werd met 1-1 gelijkgespeeld. Deze stand was reeds na 8 mi nuten bereikt. De eerste aanval van Castenray leverde al meteen een doelpunt op. 9 Na een rush langs de lijn zette 3an Houwen de bal aËgemeten voor het doel waar Huub Cloven klaar stond om het werk af te ronden. Nog in dezelfde minuut profiteerde^een speler van E.UJ.C, van een misverstand in do Castenrayse verdediging waardoor hij on gehinderd in kon koppen. Achteraf gezien hac de scheidsrechter toen beter af kunnen fluiten, niet alleen vanwege het drukkende weer maar ook voor het vertoonde spel.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 2