Bisdom Roermond steunt MIYA-vervoersprogramma met bliksem-aktie bliksem-aktie 25-26 augustus kollekte en giro-aktie voor 324 missionarissen en eigenlandse krachten OVERBRUG DIE AFSTAND De parochies van het bisdom Roermond /.lillen een deel van het landelijk \1IVA-vervoersprogramma voor de kerken van de derde wereld gaan realiseren. Deze bliksem-aktie vindt plaats in het week-einde van 25-26 augustus. Vlet de opbrengst zullen 28 Lim burgse missionarissen en 13 Latijns-Amerikaanse priesters en zusters hun werk kunnen voortzetten. 41 VIcnscn, werkzaam in 16 landen van de derde wereld. Regio Noord-Limburg Zr. Th. Ruiten Indonesia Susteren 3 motorf. 2) werkzaam in: afkomstig uit: J. Meels Mozambique Sweykhuizen auto C. Classens Indonesia Oirlo 2 paarden L. Pedisic Argentinië Argentinië auto F. l.enssen Auslr. N. Guin. Venray aulo-pickup Regio Z. Lintburg-Oost G. v. Horck Zuid-Afrika l.ottum vrachtwagen Zr. M. Xavera Indonesia Hoensbroek ambulance G, Janssen Indonesia Panningen scooter L. Dching Indonesia Heerlen bromf. bb'm. H. Janssen Phi li ppijnen Baarlo jeep R. Niehe Mali Heerlen auto L. Mouës Guatemala Helden 2 bromf J. Dieters Malawi Schaesberg auto Zr. M. Lewiz Brazilië Brazilië bestelwagen P. Aguilar Argentinië Argentinië auto Zr. M. Rocha Brazilië Brazilië auto Zr. H. Modonesi Haïti Haïti busje Servieio DAR Brazilië Brazilië jeep Equipo Pastoral Colombia Colombia bb'motor E. de Vasconcelos Brazilië Brazilië auto Regio Z. Limburg-Zuid Regio Midden-Limburg P. F.ysen Malawi Schimmert auto J. Andriessen Tanzania Roermond motorfiets P. Gyselaers Ghana Amby auto J. Jooslen Brazilië Roermond auto H. Paternotte Indonesia Houthem bromfiets F. van Monlfoort Brazilië Maasbracht busje A. v. d. Boorn Indonesia Maastricht motorboot Th. Winkelmolen Tanzania Grathem landrover prauw 1.. Terslappen Brazilië Neer auto bb'motor3) Zr. P. Vcnner Brazilië Baexem auto JBuner Brazilië Maastricht auto Br. J. t.eenen Zambia Weert bestelwagen R. Dijker Indonesia Maastricht 6 fietsen 4) P. Verheijden Brazilië Weert auto T. Corbetta Kenya Italië landrover Zrs. Heilora Brazilië Brazilië auto Zr. E. Tremblay Haïti Haïti jeep L. Pereira Brazilië Brazilië auto t.b.v. 2 catechisten Regio Z. Limburg-West 2) t.b.v. 3 Indonesische lekehelpers H. Barlen Brazilië Sittard auto 3) t.b.v. BIKA-missic M. We/reis Haïti Sittard motorfiets 4) t.b.v. 6 catechisten ln deze weken vindt de MlVA-bliksem-aktie plaats, met als centraal punt: het week-einde van 25-26 augustus waarin de landelijke MIVA-kollekte in de kerken wordt gehouden. Een bliksem-aktie om in één slag 324 missionarissen en ei genlandse krachten te voorzien van vervoer. Het beroep vanuit de kerken van de ontwikkelingslanden op de MIVA neemt toe, wordt sterker. Daarom is ook ons beroep op U dit jaar nadrukkelijker dan ooit. Uit de meer dan 700 verzoeken om hulp blijkt de noodzaak van goed vervoer. Vervoer is de motor van het vele werk, dat door missionarissen en eigenlandse krachten verricht wordt; vervoer brengt ze naar de zieken; vervoer maakt in verlaten streken een ambulance-dienst mogelijk, gerund door missionarissen; vervoer is onmisbaar voor kadervorming van catechisten en leiders ter plaatse; vervoer brengt pries ters diep het binnenland in, om ook daar met hun christenen de eucharistie te vieren; vervoer maakt de start van kleine goedlopende prpjekten mogelijk; vervoer geeft communi catie, doorbreekt het isolement, overbrugt afstanden naar mensen. De zeer vele verzoeken zijn in overleg met contactpersonen in de ontwikkelingslanden beoordeeld op urgentie. U kunt er dan ook van overtuigd zijn, dat de hulp die U geeft via de MIVA op een verantwoorde wijze gekanaliseerd wordt. Met uw hulp zal de MlVA-bliksem-aktie 1973 slagen. Wij hebben er vertrouwen in dat ook de kollekte in het bisdom Roermond zal slagen. Immers, hel motto 'Overbrug die af stand' is niet een vage, nietszeggende oproep, maar een con creet appèl om iets te doen voor déze mensen, déze missio naris, déze Afrikaanse priester, déze Aziatische zuster. Daarom vragen wij U: geef royaal, naar vermogen; maak er een offer van: bij uw kerkbezoek in het week-einde van 25-26 augustus, of door een gift op giro 27 22 49 t.n.v. MIVA - Amster dam. Keizersgracht 525.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 10