- 3 - Aan alle inwoners van Castenray, Dank zij Uu/ steun ban ik bij de laatste Gemeente raadsverkiezingen in de Gemeenteraad gekozen door middel van een eigen lijst. Eenmaal gezeten was de wens van de Castenrayso bevolking, dat ik me aan zou sluiten bij de Kerkdorpenfractie om zodoende de continuïteit van de Castenrayso afvaardi ging, in de toekomst meer garantie te bieden. Aan deze wijze wens heb ik gaarne voldaan daar ik de belangen vertegenwoordig van de gehele Castenrayse bevolking. Een gevolg hiervan was dat ik met de Dorpsraad van Castenray moest overleggen en vooral een inherente samenwerking opbouwen. U zult ongetwijfeld weten dat de opbouw een afbraak words de Dorpsraad werd als een donderslag bij heldere hemel ontbonden. Deze ontbinding lag in de laatste plaats aan mij persoonlijk. Een optimale samenwerking, zoals van te voren beoogd, met mij heeft echter nooit be staan omdat niet de gehele Dorpsraad hieraan medewerking wilde betuigen. Bij enkele personen prevaleerden nog altijd persoonlijke belangen boven collectieve belangen van Castenray in zijn totaliteit, Woensdag 13 juni j.l. heb ik een bespreking gehad met het Bestuur van de Kiescomite's Kerkdorpenfractie. Hun "wens" was de oprichting van een nieuwe Dorpsraad na de vakantie. Kijk, vóór de naderende verkiezingen is dit een stunt die goed aankomen kani fflijns inziens wordt hier achter de schermen een politiek toneelspelletje opgevoerd in twee delens Deel I stemmen winnen via Castenray voor een ander kerkdorp. Deel lis Castenray krijgt geen afvaardiging in de Gemeenteraad on danks een zeer goede plaats op lijst 5. Dg opzet hiervan is dezes men wil ogenschijnlijk een ander dorp bevoordelen of hand haven ten koste van de Castenrayse gemeonschap door in de binnenkort te beleggen ver gadering de Castenrayso mensen honing om de mond te willen smeren* Laat de honing in de pot van het Kiescomiteo onaangeroerd zitten want do nasmaak zal bitter zijn. Fflensen laat U vooral niet misleiden door mooie woorden. Bij de laatste verkiezingen stond er ook een Castanrayer op een mooie 6de plaats van de Kerkdorpenlijst. Na de stemmen geteld te hebben dacht iedere kiezer dat hij ook gekozen was. Niets was echter minder waar, want voorafgedare afspraken waren niet aan de geachte kiezers bekend en zodoende hielp men niet nummer 6, maar een geheel ander persoon uit een geheel ander dorp, in het politieke zadel. UJelke stemmer zal dit voorzien hebben? Kijk, dergelijke manouvres noem ik zou kiezersbedrog van de allerbovenste plank wat men kennelijk wóór wil herhalen. Aan dit soort marionettenspel wens ik_ beslist niet mee te willen doen. Daarom wil ik dan ook iedereen ernstig waarschuwen aan dit soort gevaarlijke politie ke spelletje niet mee te willen doen. Stel U dus massaal achter mij op en ga niet gekken, maar speel op zekerheid. UJat betreft de Dorpsraadi iedereen, maar dan ook iedereen, kan met bestuurlijke pro blemen bij me aankloppen. Aan U de keus: Wel een Dorpsraad en geen Gemeenteraadslid of Wel een Gemeenteraadslid en geen Dorpsraad. Een alternatief is dus voorhanden. U bij voorbaat dankend voor Uw oprechte medewerking. P.A. Steeghs, Lollebeekweg 14, CASTENRAY.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 3