BE3AARDENUERENIGING s Binnenkort zullen wij contributie ophalen aan huis voor de leden die niet op dB kaartmiddag komen. Die leden cie komen kaarten zorgon daar woensdag 20 juni a.s, wel voor. 7,50 per persoon, het vorig jaar hebben allen meegedaan. Denk eraan en steun onze mooie bejaardenvereniging. De-genen die met de boot gaan op 24 juli a.s. kunnen dat woensdag ook betalen - die niet op de kaartmiddag zijn wordt opgehaald. De seer. S. UJillemssen DE DOKTER IS OP STAP 3) Wederzijds vertrouwen. Wat is nodig om de weekenddienst van de dokters goed te laten werken? Het belangrijkste is dat de patiënt, het gezin van de patiënt en de dokter ver trouwen in elkaar hebben en met elkaar samenwerken. Een weekenddienst is voor de dokter veel drukker dan de normale door-de-woekse dienst. Dat er bij do arts die weekenddienst heeft binnen vierentwintig uur honderd keer wordt opgebold of aangebeld is geen uitzondering. Dat is veel. Bovendien wordt de dokter erg vaak ge vraagd of hij naar de zieke wil komen kijken. En dat is, hoe bezorgd U ook over de zieke mag zijn, vaak niet nodig. Als de dokter over de telefoon genoeg informatie krijgt over do zieke, is dat voor hem al vaak voldoende om U te zeggen wat U hot beste kunt doen. Do arts heeft hot in het weekend druk en bovendien is die drukte niet regelmatig over de hele dag verspreid, 's Avonds, vooral tussen zes en acht uur, is er een soort "spitsuur". Waarom? Omdat de mensen de dokter niet graag op de zondagmorgen lastig willen vallen? Omdat de koorts van de zieke 's avonds stijgt? Omdat de dok ter die weekenddienst heeft vaak niet Uw eigen huisarts is, en u hem pas in het uiterste geval wilt storen? Het is voor de dokter en voor U efficiënter als U direct waarschuwt als er iets aan de hand is. De drukte in het weekend wordt daardoor meer over de hele dag ge spreid. 4) Telefonisch consult. Welke informatie heeft de arts nodig? In de eerste plaats moet degene die belt goed weten wat er aan de hand is. Als er b.v. een kind ziek is, kan de moeder de beste informatie geven en niet de buurvrouw. Als hot om een zieke gaat neemt U dan vódr U belt even de temperatuur op, dat is vaak een belangrijke aanwijzing. De arts zal U nog een paar vragen stellen die U zo rustig mogelijk moet proberen te beantwoor den. De dokter zal U vertellen wat U precies moet doen. Wanneer moet U bellen? Gaat het om een zieken, dan kunt U het beste 's morgens bel len, zodra U merkt dat er iets mis is. Bij kleine ongevallen, verwondingen e.d. kunt U ook beter eerst bellen naar de dienstdoende arts en niet direkt naar zijn huis toegaar. Bij ernstige ongelukken moot men direkt een ziekenwagen of het ziekenhuis bellen. De arts kan ter plaatse weinig doen en het komt weieens voor dat 6 omstan ders hun huisarts bellen, zodat er een paar minuten later 6 artsen bij het slacht offer staan. Als U een ziekenwagen waarschuwt zorgen de broeders ervoor, dat de arts in het ziekenhuis aanwezig is, als zij daar aankomen, In alle gevallen geldt: GEEN PANIEK]' In 4 artikeltjes bent U geïnformeerd over de weekenddienst van de huisartsen in Venray. Reacties kunt U op paier sturen naar de Rayoncommissie Uenray, De Clockert, Bergweg 4"të Ven ray 'of naar' Dhr, Raaijm'akers - afgev'aafdig'dë' van" de'gemeensch'ap-in de- Rayon- commissie. Bij Dhr. Raaymakers kunt U ook mondeling reageren. KLfiUTEftSCHOOL: 1 T~r r~rr---rz Dinsdag 19 juni hebban de kinderen van de kleut3rschool v-ij dit i.v.m. examen van de ieii-jcer. M Bakker.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 5