- I ANS Uil SWANS gaan trouujen op vrijdag 15 juni a.s, 's middags om 15,00' en uur in de kerk van do H, fflathias ta Castenray. GER ZEGERS f I 0a9adress Café Heeze, Horstcrweg 60 Castenray. Recoptia van 18.30 tot 19.30 uur. Wij gaan wonens Dohan v, Wittenhorstweg 8, Vredepeel, juni 1973. Castenray, Horsterujeg 47b. Vredepeel, Oohan van Wittenhorstweg 8. OE DOKTER IS OP STAPJ 1) Organisatie weokenddiensten. Hoo komt U er achtor welke arts ujeekenddianst heeft? U belt Uu/ eigen huisarts, Wanneer deze er niet is, vertelt zijn antwoordappa raat U wie er wel dienst heeft. Er zijn nog geen spreekuren in de weekenddienst, iïlaar om de dienst zo regelma tig mogelijk te laten verlopen, is het mogelijk dat er zaterdag en zondag twee spreekuren komen. UJaarschijnlijk het eerste spreekuur 's morgens van-negen tot tien en het tweede 's avonds van vijf tot zes. Op het ogenblik is de weekenddienst zo.geregeld, dat er eerst een arts vieren twintig uur dienst heeft en daarna een andere arts zesentwintig uur. Er is altijd één dokter in reserve, voor het geval dat de arts die dienst heeft net te druk krijgt. Deze "reservoarts" kunt U niet zelf bereiken. Als de dienstdoende arts afwezig is, zullen zijn huisgenoten U bij oen spoedgeval verwijzen naar de "reservearts", 2) Veranderde rol van de arts. Nog niet zolang geledon was de arts behalve "geneesheer" ook de vertrouwensman van een gezin, f/let ieder probleem kon men dag en nacht bij de dokter aankloppen. In dorpen en kleine gemeenschappen werd de arts gezien als de geleerde die over al een oplossing voor wist, omdat hij had gestudeerd. Bij hem kwamen vragen tereoht als "naar welke school moet mijn dochtertje" en "waar zal ik gaan werken" etc» Door de steeds verdergaande specialisatie en technologisering is ook de rol van de arts veranderd, deze is steeds meer gericht op de medische hulp. Het is voor de arts ondoenlijk om zich met alle aspecten van de gezinsproblemen bezig te hou den en naar oplossingen te zoeken. Uiteindelijk is hij daar niet voor opgeleid. Er zijn andere instellingen en personen die zich met deze nietmedische problemen bezighouden, b.v. sociale diensten, psychologische adviseurs, maatschappelijke werkers, arbeidsbureau's, wijkraden, ouderkommissies etc. Deze instellingen zijn er om U bij zulke problemen te helpen* Niet alleen vervaagt de rol van de arts als vertrouwensman voor andere dan medi sche zaken, ook "dag en nacht klaarstaan" gaat langzamerhand verdwijnen. De art sen vinden dat zij net als de rest van do beroepsbevolking rocht hebben op vrije avonden, op vrije weekend en op vakantie. VERVOLG VOLGENDE WEEK PUZZELHQEKOEs Oplossing puzzelnr. 21 van 25 mei 1973. 1) draai het tweede en het derde glas om, daarna het eerste en het derde en ten slotte het tweede en het derde. 2) Blaas niet tegen het kwartje; blaas, daarentegen in het glas. Het uiteinde van het kaartje wordt daardoor omhoog geblazen cn het kwartje glijdt in het glas. 3) Kruis de armen voor de borst en pak dan pas het servet vast; als U de armen terugtrekt, trekt U vanzelf het servet in de knoop.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 4