mensen met een missie hun taak mensen met een missie hun zorgen V J AAN MENSEN METEEN MISSIE V J AAN MENSEN MET EEN MISSIE Geld. politiek, wetenschap en techniek beheersen de mensheid. Soms ten goede, vaak helaas ten kwade. Lees uw krant maar, kijk maar naar uw TV. Macht is nodig maar wordt vaak misbruikt en maakt dan de mensen niet gelukkig. De mens kan geld gebruiken om armoede op te heffen of in stand te houden. Politiek kan opbouwen of verdelen en afbreken. Wetenschap kan het leven dienen of doden.Techniek kan bevrijden of in slavernij voeren. Zó is de macht van de mensen tegelijk hun onmacht. Maar er is één Mens geweest met méér macht dan iemand vóór of na Hem. Hij gebruikte Zijn macht niet om te heersen maar om te dienen. Jezus Christus vroeg de mensen niet te haten maar te beminnen, niet te nemen maar te geven. De machten van de wereld hebben Hem gekruisigd. Dié Mens is de werkelijke inspiratie voor onze mensen met een missie. Zijn Boodschap is de inhoud van hun woorden en het doel van hun daden. Hoe zou het met de mensheid gesteld zijn als niet honderdduizenden vrouwen en mannen - van de apostel Paulus tot de missionarissen van vandaag - edelmoedig voor Zijn Boodschap hadden geleefd en gewerkt? En als zij de mensheid niet de weg van het dienen hadden gewezen? Misschien was de mensheid dan reeds aan haar eigen 'macht' ten gronde gegaan. Weet u, dat missionarissen voor hun werk geen salaris vragen en niets voor zich zelf kunnen sparen? Dat zij niet zelf kunnen zorgen voor hun oude dag? Dat zij - als ze met verlof gaan - geen wettelijk recht hebben op vakantie-toeslag? Weet u, dat zij meestal leven en werken onder grote geestelijke spanningen? Dat hun werk óók lichamelijk zeer zwaar is? Dat een van elke drie missionarissen-op- verlof zich in Nederland onder doktersbehandeling moet stellen? Dat hun verlof-thuis - één keer in de vijf jaar - absoluut noodzakelijk is? Weet u óók, dat dit dringend nodige, écht verdiende verlof voor steeds meer missionarissen een drukkende zorg wordt? Thuisgekomen zien ze soms verbijsterd hoe alles veranderd is. De mogelijkheden tot logeren bij familie of in het eigen klooster zijn weer kleiner geworden. Dan staan ze onwennig, moe, soms ziek, in oude tropenkleren, misschien zonder een cent op zak in onze harde, materialistische wereld. Hoe vinden ze thuis dan nog een Thuis? Wij - als christengemeenschap - hebben deze vrouwen en mannen met een missie de wereld ingestuurd. Dan mag hun verlof toch niet hun zorg zijn? Dat is de onze. Want wij zijn hun Thuis... y f Giro 676 van J f Giro 676 van Nederlandse Missionaris. Den Haag Nederlandse Missionaris. Den Haag

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 8