- 5 - van het jaar. Veel mensen gaan vandaag bij elkaar een zalig Pasen u/onsen, op sommig_e plaatsen wordt er gezamelijk gegeten in de kampong.. Alles tésémeh'heerst ér een'ech te feeststemming en het ie goed zo» De oogst is intussen weer voor een groot godcelts binnen. De mensen hebben voorlopig weer voldoende te eten. In de kampong hoor ji> woor hot geluid van de maïsmolen en het pletten van de mais. De mensen hebben weer góede zin. Over het algemeen is de -oogst in mijn paroohio toch niet tegengevallen. Eigenlijk boter dan een maand geloden zich liet aanzien. Toch zijn- er ook nogal wat mensen, die veel te weinig hebben. Als je achter Adonaro in zijn gaheel bekijkt dan is het- beslist niEt goed. Er zijn nogal wat kampongs die praktisch niets hebben. D.w.z. waar ze misschien nauwelijks een tiende, van een normale oogst hebben. En voor.die mensen wordt het heel erg. Een kapitaal om op te teren hobben ze niet. Geld lenen is bijna niet mogelijk. De enigste hoop is dat or tussendoor nog wat regen komt, zodat de.tweede oogst, die op sommige plaatsen mogelijk ié, nog lukt. Bovendien ia er nog een oogst de cassare (een bolgewas - gebakken smaakt het als chips) op het einde van het jaar.Deze werdt omgerooid. In onze streek hier moet de cassave anderhalf tot twe(e jaar op het veld staan om iets op te brengen. Eind verleden jaar en begin dit jaar is praktisch alle cassave gerooid, zodat er eind dit jaar bijna 'niets zal zijn, tenzij er voldoende rogen is. Alles tesamen: op zo'n dag als vandaag genieten de mensen van liet leven, maar dë toekomst ziet er niet zo best uit. Nu maak ik er weer een einde aan. Nogmaals een Zalig Paasfeest. Hartelijke groatan. - Dan Dit'was een uitreksel, uit een brief van Pater Dan UJeys. Na een zeer moeilijk jaar als uecarius papitularis of rrua.w, plaatsvervangend Bis schap van Lecerantuka Deken van Adonare in het weekeinde pastoor van een parochie van 8 a 9,000 zielen, met nog bij-statie's, En met de bèsschopbenoeming zijn nogal moeilijkheden en wil zodoende niet. opschieten. Erg gerust is hij hierover ook niet. Zodoende lijkt het mes al met al kan Cgstenray tevreden zijn over zijn eerste- missionaris. G. llleys - Ulell. LAGEHE SCHDDLs De schoolarts is vandaag geweest voor klas 1. filaandag a.s, komt zij voor klas 6. De betreffende ouders weten ervan. Hebt U over de andere kinde ren medische klachten die dringend zijn, geef ze dan door aan het personeel, zodat die dan de arts ervan in kennis kunnen stellen. UJilt U over 't een en ander bellen, bel dan rond half 11. BUITEN-SPEL-SMIEUUJS s 3U TJEN-SPEL-MIEÜHIS s Persbericht 3 mei 1973v Echtgenote Commissaris van do Koningin opent Buiten-Spel 1973 Uenray krijgt speels front Nadat iïlr. Dr. Ch. van Rooy, Commissaris van de Koning in Limburg, op 30 mei a.s. om elf uur het nieuwa ludieke Schouwburgplein van V/enray zal' hebben geopend, zal zijn echtgenote, mavrouw [YI.D, van Rooy - fflüller 'om half twaalf de tentoonstelling Buiten-Spel '73 aan dit plein openen. Genodigden en pers maken hierna een rondgang over de grote expositie, waarna deze om half twee voor het publiek wordt opgngesteld. Een ijle stalen constructie van twaal mater hoogte zal het voorfront met de ingabgs- partij van de tentoonstelling vormen-. Een team van jonge Uenrayse architecten heoft dit bouwsel ontworpen. Hot zal o.a. luifels en kassa's bevatten en zo doorzichtig zijn dat vanaf het plein het er achter liggende tentoonstellingspark zichtbaar blijft. Een zee van bloemen, groen en vlaggen 's avonds prachtig verlicht, zal Buiten Spel '73 tot een feestelijke omlijsting van het nieuwe plein maken.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 5