V 2 vervolg Maatschappelijk werk: 18,"30 uifr: Huisbezoek: met oen echtpaar uiordt gesproken over de vraag hoe het vorder moet mot hun huwelijk. Nu de kinderen overdag het huis uit zijn, kan de i/Douuj het in huis niet meer uithouden en kuurt dat 's avonds uit op haar man."' Volgende me Bk praten me er verder over en proberen me 20,00 uur gezamolijk tot:een oplossing te komen. U ziet op 6ên merkdag zijn er- al heel mat zaken maar de maatschappelijk merker zich mee bezighoudt: verzorging.van een bejaarde, moeilijkheden in oen familie, in een verkering, problemen huisvesting, opgroeiende kinderen, problemen rondom invaliditeit, integratie van buit.enlandors in onze maatschappij, moeilijkheden ip een. hymelijk, problemen rond het inkomen en als U een maatschappelijk merker langer dan een dag zoudt volgen, zouden e.r nog. veel meer zijn. Het gaat er hier niot om alle mogelijke vragen maarmee U het maatschappelijk merk terecht kunt aan £e geven. Het gaat erom, dat U ziet dat men bij het maatschappelijk merk terecht kan met allerlei dingen. r t Hoe er gemerkt mordt kunt U voor een gedeelte opmaken uit het bovenstaande: Over de prolblemen mordt gepraat, als men mil met iedereen samen, die ermee te ma ken heeft. Do meeste problemen zijn niet ineens opgelost en meestal spreekt een maatschappelijk merker met iemand af een aantal keren achter elkaar erover te prgten. Verder geeft niet de- maatschappelijk merker de oplossing, maar samen met iemand mordt er gezocht naar een oplossing. Do maatschappelijk merker schrijft niet voor mat er moet gebeuren. Ieder is'geheel vrij zijn eigen beslissingen te nemen, de maatschappelijk merker helpt U daarbij. Natuurlijk kunnen maatschappelijk merkers niet alles, .maat a'lè zij U zelf niét kunnen helpen, meten Zij mei bij melke mensen men met zijn jgroblecnenmel geholpen kan morden, zij kunnen een bemiddelende rol spelen daarbij. Tenslotte: Eén aantal problemen zijn hier niet genoemd, dat betekent niet, dat een maatschap pelijk merker zich daar niet mee bezighoudt. Laat eenieder die denkt: "Ik zou daar of daar meï eens met een ander over millen praten" rüstig een afspraak maken of op het spréekuur komen, of geeft U iemand eens een tip over zijn problemen met het maatschappelijk merk te praten. Telefoon: 0 47 00 - 31 00 "0e Clockert" - Borgmeg Venray. PUZZELHOEKJE» Oplossing puzzelnr» 6: Laat U niet in t 0—tje nemen:. 1. Horrelvoet. 11. Opperhoofd. 2. Bioskoop. - 12. Bokkepoot, 3. Doolhof.. ::v 13. 'Omnivoor. 4» Snoepgoed. r .14. Vogelveer. 5. Oorlog. 15. Overloop. - 6. Hooiopper. 16. Bloemonkoopvroum. 7. Modeshom. 17^.Omroeper. 8,. Hottentot., 18,. Hoogoven.- 9» Zoenoffer. 1?.. Sporttoto» 10. Loofbos,- 20. Voorhoofdsholte. Puzzelnr, 7: PLAAGPUZZELS 1. Hoeveel maal haalt do mijzer de kleine in van klokke 12 tot 24 uur? 2. Dit zijn kop en staart van een g.emoon nederlandp- moord: i 0ND....0ND Kunt U de vier ontbrekende letters invullen? 3. Hoeveel maal kunt U het getal Èen aftrekken van het getal Tmintig?

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 6