- 3 - fflede - inujoners van Castenray, Tijdens het ophalen van do abonnementsgelden van. "De Schans" „krijgt maarzo, het een on ander te horen, Over het gevraagde kan ik -natuurlijk geen pasklaar antwoord geven, Wel heb ik deze gegevens in mijn zakboekje genoteerd. Op de eerste plaats over ons blad "De Schans" - daar uiaren'ze in het algemeen toch wel zeer tevreden over. Sommige 'jóngeren en ook wel ouderen vonden dat er soms toch uiel mat weinig' in stonda UJolnu beste mensen, dat ligt niet aan de rödaktie, maar aan onszelf, mat me ervan millen maken. Ik denk .vooral aan dé jongeren die alle maal toch studeren en ook mol anderen die goed bij hun tijd zijn, die kunnen toch ook mei eens een mooi verhaal of vervolgverhalen schrijven over', 'p bepaald onder werp» Dat mogen ook mei'- stukken zijn maar me hartelijk mee kunnen lachen. Nogmaals, beste mensen, mag ik U allen een goede raad gevens merk allen mee, om ons blaadje zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het is ook prettig merken. vöbr"'de redaktie, die alle lof verdient. - Tmeede opmerking: bas over de Dorpsraad» Daar heb ik het antmoord op schuldig moe ten blijven. Hot is voor mij,eenmaal onbegrijpelijk dat deze raad ter ziele is ge gaan. UJat de reden ook gemoeét' moge zijn, daar blijf ik .buiten, daar kan ik geen oordeel over geven». Ik vraag mij mei af maar moét 'Hë't' 'met onze gemeenschap naar toe als mij zo meinig madewerking millen verlenen? Vooral nu de kleine gemeen schappen zo hard te verduren krijgen en nog zullen krijgen mant me morden steeds- op de achtergrond geplaatst» ÜJc zullen moeten strijden/en Véchten- om te behouden mat me hebben en me millen toch ook nog mol voorzieningen, die .LI allen mei bekend zullen zijn. Haar mat komt er.nu van terecht? Wordt hot niet hoog tijd dat mij met ons allen eens om een ronde tafel gaan zitten gn praten dit eens allemaal eerlijk en openhartig uit. Overal morden fouten- gemaakt, maar mij moeten als christenmen sen ook kunnen vergeven en vergeten en dan eendrachtig samenmerken tot bloei en vooruitgang voor ónze mooie gemeenschap, lïloge dit alles spoedig verwezenlijkt morden. Derde opmerking: was iets over het kerkgebeuren. Bijna allen,maren van mening dat c' de zaterdagavondmis die toch bedoeld is als zondagmis meer inhoud moest hebben,. - Het dameskoor staat overal hoog aangeschreven. Zij zouden graag zien dat dirfe-ie*" - dere zaterdag kon, maar die opgave zou misschien mat te groot k-unnen zijn0 Haar zo zeiden meer anderen." het zou ook op 'te vartgen zijn door het oprichten van een kinderkoor, Vele zeiden:"Kijk maar eens dn Peel en Waas bijna in alle kerken mordt onder de dienst gezongen, maarom hier niet? Hierop heb ik geantmoord dat de lei ding dikmijls op dezelfde personen terechtkomt, maar sommigen meenden dat hier het ondermijzend personeel toch mei bereid zou zijn. Als dat zou zijn is dit mooi. Wij moeten de kinderen van jongs af aan 'toch ook het korkgebeuren bij zien te brengen, die dat later meer Verdér kunnen overdragen» Persoonlijk zou ik ook zeggen me moeten alles mat enigszins mogelijk is niet uit de meg gaan en dé kin deren niet in de kou laten staan. Niet zó, dat ze ons later hot vermijt maken: "mij milden mei, maar jullie hebben ons in de kou laten staan". Ik zou zeggen als er mogelijkheden zijn laat ons dan eens een experiment magen én zien mat er uit de bus komt, dan zcuden gezamelijke koren het onderling kunnen regelen. Wijn per soonlijke mening durf ik hier mei V icr te maken: ik ben voor gezamelijke zang en gebeden via een projektor,de beekjes brengen ze toch niet' mee. Hierover is mol gepraat op de parochievergadering, mat de onkosten zouden zijn, maar verder hebben me niets meer vernomen,! Hopende hiermee een. steentje, door deze opmerkingen, te hebben bijgedragen en dat het goede vruchten zal mogen afwerpen. P, Poels. Horstermeg 26, Castenray. GEVONDEN: Zmarte leren dameshandschoen, - Fr, Weijs, Lollebeekmeg 40a, 1 bruine handschoen, gevoerd met donkore teddy. Redaktie,

Castenrays dorpsblad De Schans | 1972 | | pagina 3